20 Ocak 2019, Pazar


> Futbol > UEFA'dan Galatasaray'a sert uyarı!

UEFA'dan Galatasaray'a sert uyarı!

Şampiyonlar Ligi maçları için stadı denetleyen UEFA’nın, basın tribünü isteği yerine getirilmedi. Toplam 160 bin lira maliyetli taleplerinin yapılmadığını gören yetkililer, “Biz size milyon euroları transfer yapmanız için vermiyoruz” diyerek sitem etti.


16 Ekim 2018 10:14

UEFA'dan Galatasaray'a sert uyarı!

Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar'ın haberine göre; Galatasaray’ın UEFA ile başı dertten kurtulmuyor! Finansal Fair Play konusunda Avrupa futbolunun patronuyla karşı karşıya kalan sarı-kırmızılılara bu kez tesis kriterleri konusunda uyarı geldi.

Cim-Bom’un Şampiyonlar Ligi’ne katılımının kesinleşmesinin ardından İstanbul’a gelen UEFA yetkilileri, Türk Telekom Stadı’nı incelemiş, özellikle basın tribününde eksikler bulmuştu. Koltuklarından, masalardaki monitöre, elektrik sistemine kadar bir dizi değişiklik isteyen yetkililer, bunu bir liste halinde Galatasaray’a sundu.

Sarı-kırmızılılar da, UEFA’nın isteklerini kapsayan değişikliğin maliyetini hesaplattı, karşılarına 160 bin liralık bir fatura çıktı. Bunun sonrasında da istenenler gerçekleşmedi.

‘İstekler karşılanmalı’

Ancak bu durum Lokomotiv Moskova maçında Galatasaray’ın önüne bir kez daha geldi. UEFA yetkilileri, istenenlerin yerine getirilmediğini görünce, sarı-kırmızılıları bir kez daha uyarma ihtiyacı hissetti. Üstelik görevliler, “Biz size milyon euroları transfer yapmanız için vermiyoruz. Bu paraların karşılığında isteklerimizi karşılamalısınız” diyerek sarı-kırmızılılara kızgınlığını dile getirdi.

Kaynak: MilliyetHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın