20 Ocak 2019, Pazar


> Fenerbahçe > UEFA'dan Fenerbahçe'ye de Galatasaray vari bir ceza gelecek

UEFA'dan Fenerbahçe'ye de Galatasaray vari bir ceza gelecek

Fenerbahçe'nin UEFA'dan Galatasaray'ın cezasına benzer bir ceza alacağı öğrenildi.


27 Mayıs 2018 03:09

UEFA'dan Fenerbahçe'ye de Galatasaray vari bir ceza gelecek

Fenerbahçe yönetimi gelecek sezon Avrupa Kupaları’na katılma konusunda bir sıkıntı olmadığını açıklamıştı… benzer bir açıklamayı Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de yaptı. Cengiz açık açık UEFA’dan bir yaptırım beklediklerini duyurdu ama Fenerbahçe’den benzer bir açıklama gelmedi.

Gelen son bilgiler ise sadece Galatasaray’ın değil Fenerbahçe’nin UEFA’nın finansal fair play organı CFCB tarafından Yargı Komisyonu’na sevkedildiği ortaya çıktı. Fenerbahçe’nin UEFA’yal devam eden bir anlaşması var. 2018-19 yılında sona erecek. O anlaşma gereği Fenerbahçe’nin 10 milyon Euro zarar etme hakkı vardı. Fakat F.Bahçe bunu 2.5 milyon Euro aştı.

Bu durum Galatasaray’a olduğu gibi Fenerbahçe’ye de bazı yaptırımların olabileceği şeklinde yorumlandı. Fenerbahçe’nin de Galatasaray gibi “Avrupa Kupaları’nda kadro kısıtlaması” ve “sattığın kadar al” yaptırımı ile karşılaşması olasılıklar dahilinde olduğu ortaya çıktı. Asıl sıkıntı ise yeni yönetimi bekliyor. Fenerbahçe yönetimi bu sezon zararını 5 milyon Euro’da kısıtlamak zorunda.

Kaynak: Fotospor

Etiket: uefa, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın