12 Aralık 2018, Çarşamba


> Avrupadan Futbol > UEFA’dan dünya çapında yeni lig

UEFA’dan dünya çapında yeni lig

UEFA’nın tüm dünyayı kapsayan yeni bir turnuva oluşturma hazırlığında olduğu ortaya çıktı. Global Uluslar Ligi’yle birlikte birçok milli takım, 2020’den itibaren başlayacak organizasyonda buluşacak.


02 Mart 2018 11:34

UEFA’dan dünya çapında yeni lig

Slovakya’daki kongresinde Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin geleceğini etkileyecek değişikleri hayata geçiren UEFA’nın, yeni ve daha büyük ölçekli bir girişimde bulunmaya hazırlandığı ortaya çıktı.

Mini Dünya Kupası olacak

Buna göre UEFA, bir süre önce yürürlüğe koyduğu Uluslar Ligi’nin bir benzerini evrensel ölçekte gerçekleştirecek. Global Uluslar Ligi adı altındaki projeyle sadece Avrupa değil, dünyanın her yanından milli takımlar ortak bir ligde buluşacak, bir çeşit mini Dünya Kupası organize edilecek.

UEFA yetkilileri doğruladı

UEFA yetkililerinin Alman basınına yaptığı açıklamada, Uluslar Ligi’ni büyütmek yönünde çalışmalar içerisinde olduklarını doğruladıkları aktarıldı. Bu yeni turnuvanın, Avrupa’daki Uluslar Ligi’ni genişleterek dünyasal ölçekte bir organizasyonu oluşturacağı belirtildi. Plana göre turnuva 2 yılda bir düzenlenecek.

UEFA’dan FIFA’ya meydan okuma

İlk olarak elemeleri 2020 yılında gerçekleştirilecek olan dev organizasyonun ilk finaliyse 2021’de olacak. Yeni girişimin uluslararası ölçekte bir turnuva olması dolayısıyla bu, UEFA’nın FIFA’ya meydan okuması olarak yorumlandı. Öte yandan FIFA yetkililerinin de tüm Konfederasyonlar’ın bu konu üzerinde görüştüklerini belirterek doğrulamada bulunduğu ifade edildi. (Skorer)Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor