21 Şubat 2019, Perşembe


> Fenerbahçe > UEFA'dan Ali Koç'a kötü haber

UEFA'dan Ali Koç'a kötü haber

Ali Koç seçimden bir gün önce F.Bahçe’nin kasasına 151 milyon euro koyacağını açıkladı…


22 Haziran 2018 00:24

UEFA'dan Ali Koç'a kötü haber

Yönetim olarak bu parayı kasaya nasıl koyacağı konusunda ise araştırmalar devam ediyor. Çünkü UEFA’nın FFP kuralları gereği kulübe nakit girişi sağlamak hiç de kolay değil. Bu yüzden Ali Koç ve kurmayları Nyon’a çıkarma yaptı. UEFA’ya bu işlemi nasıl gerçekleştirebilecekleri konusunda rapor aldı.

* Kulüp başkanı transfer için cebinden harcama yapamaz. Daha önce Ali Koç; Ferit Şahenk ve Nihat Özdemir’le Sow’un transferini üstlenmişti. Bu kez benzeri bir transfer yapamaz.

* Kulüp başkanının kasaya koyacağı parayla öncelikle varsa eski dönem yöneticilere ve iş ortaklarına olan borçlar kapatılır.

* Kulüp başkanı kulübe borç veremez. Sadece parayı kulübe hibe edebilir. Para o andan itibaren değerlendirme raporlarına dahil edilir. Anında transfer bütçesine eklenemez.

* Kulüp başkanı bir şirket kurar ve bu şirket üzerinden fahiş yüksek veya fahiş düşük fiyatlarla anlaşma yaparsa gelir-gider tablosuna dahil edilmez. Emsal fiyat esas alınır.

ALİ KOÇ’UN 151 MİLYON EURO’SU ÖNCELİKLE AZİZ YILDIRIM’A…

Ali Koç’un kasaya koyacağı paranın önündeki en büyük engel F.Bahçe’nin başta eski başkan Aziz Yıldırım olmak üzere, Nihat Özdemir, Mahmut Uslu ve İlhan Ekşioğlu gibi eski yöneticilere olan borcu… 28 Nisan’da F.Bahçe Spor Kulübü Derneği'nin toplam borcu 295 milyon 917 bin 435 lira açıklanmıştı. Bu borcun yüzde 30’luk kısmının eski yöneticiler tarafından geri alınmak üzere kulübe borç olarak verilmesi dikkat çekiyor. Ali Koç, bahsettiği 151 milyon euro’yu kasaya koysa bile öncelikle bu borçlar kapatılacak.

Kaynak: Fotospor

Etiket: FenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın