08 Aralık 2016, Perşembe
> Avrupadan Futbol > UEFA Avrupa Ligi'nde kimler turu geçti?

UEFA Avrupa Ligi'nde kimler turu geçti?

UEFA Avrupa Ligi'nde grup aşamasında mücadele edecek son 22 takım belli oldu


26 Ağustos 2016 01:45


UEFA Avrupa Ligi play-off eleme turu rövanş karşılaşmaları tamamlandı.

Müsabakalar sonunda rakiplerini saf dışı bırakan 22 takım, Avrupa Ligi gruplarında mücadele etmeye hak kazandı.

Sahasında 3-0 mağlup ettiği İsviçre temsilcisi Grasshoppers'ı deplasmanda da 2-0 yenen Fenerbahçe'yle, deplasmanda tek golle geçtiği Danimarka ekibi Midtjylland'a evinde 2-0'lık skorla üstünlük kuran Osmanlıspor, gruplara yükseldi.

Bir diğer Türk takımı Medipol Başakşehir ise, evinde 2-1 yenildiği Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk ekibine deplasmanda da 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda etti.

Fenerbahçe ve Osmanlıspor'un yanı sıra, Belçika'dan Anderlecht, Genk ve Gent, Yunanistan'dan Olympiakos, Panathinaikos ve PAOK, Azerbaycan'dan Karadağ ve Gebele, Çek Cumhuriyeti'nden Slovan Liberec ile Sparta Prag, Avusturya'dan Rapid Wien ve Austria Wien, Hollanda'dan AZ Alkmaar, Kazakistan'dan Astana, Rusya'dan Krasnodar, İtalya'dan Sassuolo, Fransa'dan Saint-Etienne, Romanya'dan Astra, Ukrayna'dan Shakhtar Donetsk ve İsrail'den Maccabi Tel Aviv kupada yoluna gruplarda mücadele edecek.

UEFA Avrupa Ligi'nde play-off eleme turu rövanş maçlarında alınan skorlar şöyle:

Karabağ (Azerbaycan) - Göteborg (İsveç): 3-0 (İlk maç 0-1)

Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) - AEK Larnaka (Kıbrıs Rum Kesimi): 3-0 (1-0)

Grasshoppers (İsviçre) - Fenerbahçe (Türkiye): 0-2 (0-3)

Brondby (Danimarka) - Panathinaikos (Yunanistan): 1-1 (0-3)

Rosenborg (Norveç) - Austria Wien (Avusturya): 1-2 (1-2)

Partizani (Arnavutluk) - Krasnodar (Rusya): 0-0 (0-4)

Anderlecht (Belçika) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 3-0 (3-0)

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - SonderjyskE (Danimarka): 3-2 (0-0)

PAOK (Yunanistan) - Dinamo Tiflis (Gürcistan): 2-0 (3-0)

Shkendija (Makedonya) - Gent (Belçika): 0-4 (1-2)

BATE (Belarus) - Astana (Kazakistan): 2-2 (0-2)

AZ Alkmaar (Hollanda) - Vojvodina (Sırbistan): 0-0 (3-0)

Genk (Belçika) - Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan): 2-0 (2-2)

Osmanlıspor (Türkiye) - Midtjylland (Danimarka): 2-0 (1-0)

Maribor (Slovenya) - Gebele (Azerbaycan): 1-0 (1-3)

Hajduk Split (Hırvatistan) - Maccabi Tel Aviv (İsrail): 2-1 (Penaltılarla 3-4) (1-2)

Kızılyıldız (Sırbistan) - Sassuolo (İtalya): 1-1 (0-3)

Saint-Etienne (Fransa) - Beitar (İsrail): 0-0 (2-1)

Olympiakos (Yunanistan) - Arouca (Portekiz): (0-1) (Uzatmada 2-1) (1-0)

West Ham United (İngiltere) - Astra (Romanya): 0-1 (1-1)

Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Medipol Başakşehir (Türkiye): 2-0 (2-1)

Rapid Wien (Avusturya) - Trencin (Slovakya): 0-2 (4-0)

Türkiye'den Fenerbahçe, Atiker Konyaspor ve Osmanlıspor'un yer alacağı UEFA Avrupa Ligi grup kuraları, bugün TSİ 14.00'te Monaco'da çekilecek.

Etiket: UEFA Avrupa Ligi



Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Sevilla Fransa'dan turla döndü!