28 Mayıs 2018, Pazartesi


> Basketbol > Udoh'tan NBA açıklaması! Gidiyor mu?

Udoh'tan NBA açıklaması! Gidiyor mu?

Fanatik gazetesine röportaj veren Fenerbahçe’nin yıldız pivotu NBA hakkında konuştu.


25 Mayıs 2016 20:40

Udoh'tan NBA açıklaması! Gidiyor mu?

“NBA’e gitmek için gitmek istemiyorum. Burada, Fenerbahçe’de çok güçlü bağlar oluşturdum. Herkes sevgisini en üst seviyede vermeye çalışıyor. Kulüp sürekli olarak büyüyor ve farklı sporların yapıldığı büyük bir kulübe sahibiz. Kendimi buraya ait hissediyorum ve başka bir karar vermek zor olabilir, çünkü burayı çok seviyorum.”

“Atmosfer hep inanılmaz. Final-Four’a kalmış olmak, NBA’den sonraki en üst düzey basketbol organizasyonunda mücadele etmek çok zor ve güzeldi. Sonuca da çok yaklaşmıştık. Ağlayan bazı taraftarlar gördüm ve bu beni gerçekten çok üzdü. Olmadı, artık geleceğe bakmalıyız. Özellikle de böyle bir kulüpte hedefler bitmiyor.”

“Herkes ailesinden ayrılıp gelmiştir. Bireysel anlamda kendinizi geliştirip o takıma iyi katkı yapmak istersiniz. Bu benim ABD dışındaki ilk sezonum. Oradayken hiç Eylül ayında antrenman yaptığımı hatırlamıyorum! Ancak koçumuz Obradovic… Çok disiplinli, farklı bir insan. Takımdaki herkesin birbirini sevmesi onun için çok önemli. Eylül ayından beri bağlarımız hep giderek güçlendi. Taraftarlarımız da bu ailenin bir parçası ve gerçekten harikalar. Gerçekten daha önce böyle bir şey görmedim. Amerika’da kolejde de oynadım, ama hiçbir yerde böyle bir atmosfer yok. Yurt dışına gittiğimizde de, mesela Sırbistan’da sahaya çıktık, öyle bir atmosferde oynamaktan vazgeçemezsiniz, sizi hiçbir şey durduramaz. Çok özel.”

“Buraya gelirken her maçın nasıl geçeceğini düşünüyordum. NBA’de her maç ölüm-kalım maçı demiştim ya, burada da hep maksimumunu vermek zorundasın. Kötü sonuçlar da alabilirsiniz. Ama esas olan ayağa kalkmak ve büyük hedefe ilerlemek. Bu nedenle benim adıma bu sezon çok özel. Kendimi ne kadar zorlayabildiğimi, limitlerimi nasıl yok edebildiğimi görmek için.”

“Bazen enerjimiz farklılık gösterebiliyor. Hepimizin sorumlulukları var. Ailelerimiz var ve bizi onlar da etkileyebiliyor. Ama en azından sahada hepimiz iyi performans vermemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Elinden gelenin kesinlikle en iyisini vermelisin. İstikrarlı olmalısın ki, bunu bazı oyuncular çok iyi yapıyor. O dengeyi bulmak ve koruyabilmek çok önemli.”

“Elbette her sporcunun kendine rol-model aldığı birisi vardır. Saha içinde ve saha dışında Lebron James çok farklı bir figür. Onunla birkaç kez karşılaşma imkânı da bulmuştum. Gerçekten yaptığı her şeyin, tüm çalışmaların karşılığını alan birisi. O kadar fizikli bir sporcu ki Amerikan futbolu bile oynayabilir.”

“Kesinlikle harika bir ekibimiz var. Müthiş antrenörlere, çok iyi fizyoterapistlere sahibiz. Her gün onlarla çalışma şansı buluyoruz. Bunu sürekli daha fazla yapmak zorundasınız. Bazı egzersizler olmazsa olmaz.”

“Her zaman kazanmak isteseniz de bazen üzücü hikayeler ortaya çıkabiliyor. Ancak sezon boyunca hep gelişen, kendini geliştiren bir takım olduk. Şu an geldiğimiz noktada da önümüzde şampiyonluk hedefi var. Zorlu bir Galatasaray Odeabank serisi oynayacağız. Tüm sezon çok iyi çalıştık ve mümkün olan en iyi yerde sezonu noktalamak istiyoruz. Bunu başaracağız. Euroleague’de finalde kaybettikten sonra ligi mutlak şekilde kazanmalıyız. Sonrasındaysa kendime zaman ayıracağım. Yaklaşık 10 aydır ara vermeden çalışıyorum.”

“Ben özellikle deplasmanlara gitmeyi seviyorum, çünkü oynayacağınız salonda herkes size karşı. Bu sizin daha iyi bir takım olmanızı sağlıyor. Tabii ki de kendi sahamızda oynamayı da çok seviyoruz fakat bir deplasmana gitmek zor bir işin altından kalkmak gibi. Biz gerçekten böyle yerlerde oynadık ve her zaman rakiplerimizin korkuyu hissetmelerini sağlamanın bir yolunu bulduk.”

“Maçlar öncesinde çok fazla video izliyoruz. Özellikle Real Madrid’le oynadığımız maçlar öncesinde onların maçlarını çok fazla izledik.”

“NBA’de oynarken kendime örnek aldığım isimler oluyordu ve sürekli oyunuma bir şeyler katmaya çalışıyordum. Orada her şey çok hızlıydı ve şu an buradayım.”

“L.A. Clippers’ta oynarken Koç Rivers bana “Kendi rolünde en iyi oyuncu ol” demişti, bu da beni çok etkilemişti. Sanırım biz bu sezon Fenerbahçe’de bunu yakaladık. Takımda herkes rolünü en iyi şekilde oynuyor.”

“Her çalışmamız çok zorlu geçiyor. Ama buna çok şey borçluyum. Çünkü kariyerimin son iki sezonunda oynadığım maç sayısı azalmıştı. Buraya gelerek daha çok oynamayı istedim. Obradovic gerçekten benim için büyük bir şans. Size müthiş etki ediyor. Her zaman şunu söyler; Galibiyetlerin, kupaların tadına iyice varabilmek için canınız yanmalı. Sezon başında öyleydi, her idmanda aşırı yoğun çalışıyorduk. Maçlar başladıktan sonra da bir süre böyle devam ettik… Günde çift idman, tabii ki. Biliyoruz ki, her maçımız çok önemli. Çoğu maç ölüm-kalım maçı. Sakatlık zaten bu işin içinde olan bir şey. Yakınamazsınız. Ama ne olursa olsun her şartta kendinizi geliştirmek zorundasınız. Kötü olan her şeyi arkanızda bırakmalısınız.”

Kaynak: Fanatik

Etiket: Basketbol, Ekpe UdohHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor