10 Aralık 2016, Cumartesi
> Avrupadan Futbol > Üçüncü ön eleme turunda rövanş maçları tamamlandı

Üçüncü ön eleme turunda rövanş maçları tamamlandı

Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki 2 numaralı organizasyonu UEFA Avrupa Ligi'nde, üçüncü ön eleme turu rövanş maçları tamamlandı.


05 Ağustos 2016 01:31


Üçüncü ön eleme turunda dün ve bugün oynanan 29 karşılaşma sonucunda bir üst tura yükselen takımlar belli oldu.

Turnuvada, Türkiye'yi temsil eden Osmanlıspor ile Medipol Başakşehir'in yanı sıra Slovan Liberec, Göteborg, Krasnodar, AEK Larnaka, Midtjylland, Panathinaikos, AZ Alkmaar, Beitar, Lokomotiva Zagreb, Gebele, Shkendija, Arouca, Sonderjyske, Austria Wien, Maccabi Tel Aviv, Grasshoppers, Vojvodina, Saint-Etienne, Brondby, Maribor, Gent, Hajduk Split, Sassuolo, Genk, West Ham United, Slavia Prag ve Rapid Wien play-off turuna yükseldi.

Play-off turuna yükselen 29 ekip, UEFA Şampiyonlar Ligi'nden elenen, aralarında Fenerbahçe'nin de bulunduğu 15 takım ile beraber UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalabilmek için mücadele edecek.

Avrupa Ligi'nde play-off turu karşılaşmaları 18 ve 25 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçlarında alınan skorlar şöyle:

Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) - Admira Wacker (Avusturya): 2-0 (Dün oynandı)

HJK Helsinki (Finlandiya) - Göteborg (İsveç): 0-2

Nomme Kalju (Estonya) - Osmanlıspor (Türkiye): 0-2

Midtjylland (Danimarka) - Videoton (Macaristan): 1-1

Spartak Moskova (Rusya) - AEK Larnaka (Kıbrıs Rum Kesimi): 0-1

Spartak Trnava (Slovakya) - Austria Wien (Avusturya): 0-1 (Penaltılarla 4-5)

Krasnodar (Rusya) - Birkirkara (Malta): 3-1

PAS Giannina (Yunanistan) - AZ Alkmaar (Hollanda): 1-2

Vorskla (Ukrayna) - Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan): 2-3

Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) - Grasshoppers (İsviçre): 3-3

AIK (İsveç) - Panathinaikos (Yunanistan): 0-2

Beitar (İsrail) - Jelgava (Letonya): 3-0

Arouca (Portekiz) - Heracles (Hollanda): 0-0

Gebele (Azerbaycan) - Lille (Fransa): 1-0

Mlada Boleslav (Çek Cumhuriyeti) - Shkendija (Makedonya): 1-0

Sonderjyske (Danimarka) - Zaglebie Lubin (Polonya): 1-1

Maccabi Tel Aviv (İsrail) - Pandurii (Romanya): 2-1

Dinamo Minsk (Belarus) - Vojvodina (Sırbistan): 0-2

AEK (Yunanistan) - Saint Etienne (Fransa): 0-1

Maribor (Slovenya) - Aberdeen (İskoçya): 1-0

Brondby (Danimarka) - Hertha Berlin (Almanya): 3-1

Viitorul (Romanya) - Gent (Belçika): 0-0

Rijeka (Hırvatistan) - Medipol Başakşehir (Türkiye): 2-2

Sassuolo (İtalya) - Luzern (İsviçre): 3-0

Hajduk Split (Hırvatistan) - Oleksandriya (Ukrayna): 3-1

Cork City (İrlanda Cumhuriyeti) - Genk (Belçika): 1-2

West Ham United (İngiltere) - Domzale (Slovenya): 3-0

Rio Ave (Portekiz) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 1-1

Rapid Wien (Avusturya) - Torpedo Zhodino (Belarus): 3-0

Etiket: UEFA Avrupa Ligi



Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Trabzonspor üst üste kazanmayı hatırladı!