27 Mayıs 2018, Pazar


> Futbol > ''Tutun Ersan'ı göndermeyin''

''Tutun Ersan'ı göndermeyin''

Tecrübeli stoper Ersan Adem Gülüm, daha Çin yolunu tutmadan Rhodolfo’nun sakatlık haberi geldi. Ersan’ın menajerini arayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Takımda kalsın yoksa, şampiyonluk gidecek” dedi. Ama iş işten çoktan geçmişti...


21 Mayıs 2016 09:56

''Tutun Ersan'ı göndermeyin''

Tarih 14 Aralık 2015...

Beşiktaş için psikolojik duvarların yıkılacağı maç Galatasaray derbisiydi. Olimpiyat'taki maçta Gomez ve Gökhan'ın golleri tarihi bir galibiyet getirdi. Büyük bir eşik aşılmış oldu. Ardından gelen Osmanlı, Konya ve G.Antep galibiyetleri Kartal'ı zirveye çıkardı. Beşiktaş'ın Sporting'e 3-1 yenilerek Avrupa'ya veda etmesi camiada büyük üzüntü yarattı.

Şenol Güneş ve talebeleri, Konya'ya iki kez yenilerek Türkiye Kupası'ndan da elendi. İlk maçta hakem hataları öne çıksa da rövanştaki görüntü ve sonrasında yapılan açıklamalar, Beşiktaş'ın Türkiye Kupası'nda ikilem içinde olduğunu ortaya koydu. Çünkü Şenol Güneş, bir önceki sezon 50 maçın üstünde oynayan futbolcuların, son 5 haftada nasıl düştüklerini fark etmişti. Türkiye Kupası'ndan eleniş dışarıya yansıtılmasa da "Bütün gücümüzle şampiyonluğa asılırız" yaklaşımını ortaya çıkarmıştı.

Beşiktaş şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerken stoper krizi ortaya çıktı. Çinliler'in Ersan için 7 milyon Euro bonservis bedeli önermesi, tecrübeli futbolcuya da Türkiye'de kazandığının 3 mislini teklif etmesi dengeleri alt üst etti. Hiç kimse Ersan ülkeyi terk etmeden Rhodolfo'nun çapraz bağlarının kopacağını hesaplamamıştı.

Ersan gönderilmiş, Milosevic başka takıma kiralanmış, geriye yeni transferler Marcelo ve Alexis kalmıştı. Ancak onların da ertelenen Trabzon ve Mersin maçlarında oynayamayacak oluşu endişe yaratmıştı.

Başkan Fikret Orman, hemen Ersan'ın menajerini aradı, "Takımda kalsın yoksa şampiyonluk gidecek" dedi. Ancak cevap, "Buradan dönersek FIFA'nın ciddi yaptırımlarıyla karşılaşabiliriz" oldu. Mecburen elde olanlarla idare edilecekti.

Necip, Tosic, Marcelo, Alexis Beşiktaş'ın dönüşümlü savunma hattıydı. Türkiye'nin en iyi ofans gücüne sahip takımı Beşiktaş'ın defanstaki handikapı, yarıştaki en büyük yumuşak karnı olmuştu.

Kaynak: Sabah

Etiket: ersan adem gülüm, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor