26 Nisan 2018, Perşembe


> Diğer Sporlar > Türkiye'nin en hızlı akan Zap suyunda rafting heyecanı

Türkiye'nin en hızlı akan Zap suyunda rafting heyecanı

Hakkari’de bulunan Türkiye’nin en hızlı akan akarsularından biri olan Zap suyunda rafting yapan gençler, adrenalin dolu anlar yaşadılar.


12 Mayıs 2016 12:39

Türkiye'nin en hızlı akan Zap suyunda rafting heyecanı

Hakkari Reşko Doğa Sporları Kültür Derneği’nin yürüttüğü “Sporla Umutlu Bir Gelecek Projesi” kapsamında Zap suyunda 20 genç rafting yaptı. Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından finanse edilen proje ile gençlere verilen rafting eğitiminin ardından iki bota binen gençler, debisiyle Türkiye’nin en hızı akan akarsularından biri olan Zap suyunda rafting yaparak adrenalin dolu anlar yaşadılar. Proje Koordinatörü Emin Yıldırım, Hakkari Reşko Doğa Sporları Kültür Derneği olarak İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığına sundukları ‘Hakkari’de Sporlu Umutlu Bir Gelecek’ projesi adı altında yaklaşık 50 gence rafting ve bisiklet eğitimi verdiklerini söyledi. Yıldırım, “Bugün rafting ayağını gerçekleştirdik. Yaklaşık 20 arkadaşımız geldi ve iki tane botla rafting etkinliğini bitirdik. Gayet güzel bir etkinlik oldu. Arkadaşlardan herhangi bir sıkıntı olmadı. Herkes son derece memnun, mutlu bir şekilde ayrıldı. Bu projedeki amacımız, hem Hakkari’nin tanıtımını yapmak hem doğa sporlarındaki başarısını ön plana çıkarmak hem de burada dezavantajlı öğrencileri raftinge ve bisiklete kaydırıp sporla daha iyi bir yerlere gelmelerini sağlamaktır” dedi.

Katılımcılardan Mazlum Tekçe ise, Hakkari Reşko Doğa Sporları Kültür Derneği’nin proje kapsamında düzenlemiş olduğu rafting eğitimine katıldığını ifade ederek, “Gerçekten şehrimizde böyle bir sporun yapılması bizi çok mutlu etti. Debisi yüksek olan Zap suyunda rafting sporunu yaptık. Hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Katılımcılardan Yusuf Kazandıoğlu da, rafting yaptıklarını belirterek, “Çok heyecanlıydı, çok mutlu olduk. Her şey dört dörtlük geçti. Sıkıntısız bitti. Harika bir doğası var. Herkesin görmesi gereken bir doğa var” diye konuştu.

Kaynak: ihaHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor