27 Mayıs 2018, Pazar


> Milli Takım > Türkiye nasıl gruptan çıkar?

Türkiye nasıl gruptan çıkar?

Türkiye Hırvatistan maçı 1-0'lık skorla aleyhimize sona erince ihtimal hesapları da şimdiden başladı. Ay-Yıldızlı ekibimizi İspanya ve Çek Cumhuriyeti maçlarında alacağı skorlara göre birçok ihtimal bekliyor.


13 Haziran 2016 13:09

Türkiye nasıl gruptan çıkar?

EURO 2016'da ilk kez uygulanmaya başlanan statü ile artık 24 takım mücadele ediyor. 6 grupta 4'er takımın mücadele ettiği organizasyonda grup birincisi ve ikincilerinin yanı sıra en iyi 4 grup üçüncüsü de son 16'ya kalacak.

Türkiye - Hırvatistan maçının 1-0'lık skorla aleyhimize son bulması ise ihtimal hesaplarını şimdiden başlattı. Öyle ki, Ay-Yıldızlı ekibin İspanya ve Çek Cumhuriyeti maçlarından alacağı toplam 6 puan gruptan çıkmasını sağlayabileceği gibi 4 ya da 3 gibi daha az puan da son 16'ya kalmamızı sağlayabilecek.

Grubu 3. bitirirsek...

Türkiye grubunu 3. sırada bitirdiği takdirde, diğer 5 gruptaki iki üçüncüyü geçmek zorunda. Bunun için o iki takımdan daha fazla puan toplaması ya da iş averaja kaldığında daha avantajlı olması gerekiyor.

Bu hesapların yapılabilmesi için de gruptaki ilk maçlar tamamlandıktan sonra diğer gruplardaki zayıf halkaların netleşmesi gerekiyor. Ancak bir gerçek var ki Türkiye - İspanya ve Türkiye - Çek Cumhuriyeti maçlarında Fatih Terim ve öğrencilerinin çok daha iyi bir futbolla mücadele etmesi gerekiyor.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor