23 Haziran 2018, Cumartesi


> Milli Takım > Türkiye gruptan çıktı mı?

Türkiye gruptan çıktı mı?

Türkiye gruptan çıktı mı? Türkiye'nin rakibi hangi ülke? Türkiye'nin rakibi kim oldu? A Milli takımımız gruptan çıktı mı? A Milli takımımızın rakibi kim olacak?


22 Haziran 2016 23:12

Türkiye gruptan çıktı mı?

Türkiye gruptan çıktı mı? Türkiye elendi mi? A Milli takımımız gruptan çıktı mı? Türkiye'nin rakibi hangi ülke? Türkiye'nin rakibi kim oldu? A Milli takımımızın rakibi kim olacak?

A Milli takımımız, EURO 2016'da gruplarda veda etmek zorunda kaldı...

Peki gün içinde neler gerekiyordu? Neler yaşandı?

EURO 2016'da mücadele eden A Milli takımımız ilk iki maçında Hırvatistan ve İspanya'ya kaybederek hayal kırıklığı yaratmıştı. Ancak grupta son maçında Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 mağlup eden A Milli takımımız en iyi 3. olarak gruptan çıkma şansı elde etti.

MİLLİ TAKIMIN ELENMESİNE NEDEN OLAN İSİM 'ŞİKE'Cİ ÇIKTI

En iyi 3. ler arasına girmemiz için F Grubu'nda Macaristan'ın Portekiz'i yenmesi gerekiyordu. Ancak Macaristan, Portekiz'i yenemeyince ve mücadele 3-3 bitince bu ihtimal sona erdi. Ancak A Milli takımımızın gruptan çıkmak için bir şansı daha vardı. E Grubu'nda İtalya ile İrlanda maçında İrlanda'nın kazanmaması, Belçika ile İsveç arasında oynanan maçta da İsveç'in kazanmaması durumunda A Milli takımımız adını bir üst tura yazdıracaktı.

Ancak, ''gol yemeyen'' İtalya, yedeklerle çıktığı maçta İrlanda'ya 85. dakikada yediği golle 1-0 mağlup oldu ve gruptan çıkma şansımız kalmadı. Maalesef Avrupa şampiyonasına veda ettik.

EURO 2016'da çıkan takımlar ve eşleşmeler şu şekilde:

EURO2016'da grup maçlarının tamamlanmasının ardından 2. tur eşleşmeleri de belli oldu.

A Milli Takımımızın grup aşamasında veda ettiği turnuvada eşleşmeler şu şekilde.

İsviçre­ - Polonya
Hırvatistan ­ - Portekiz
Almanya ­ - Slovakya
İtalya ­ - İspanya
İngiltere ­ - İzlanda
Galler ­ - Kuzey İrlanda
Fransa ­ - İrlanda
Macaristan ­ - Belçika

Kaynak: Fotospor

Etiket: Türkiye gruptan çıktı mı? Türkiye'nin rakibi hangi ülke? Türkiye'nin rakibi kim oldu? A Milli takımımız gruptan çıktı mı? A Milli takımımızın rakibi kim olacak?Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor