20 Nisan 2018, Cuma


> Spor Toto Süper Lig > Turkcell'den yayın ihalesi sürprizi!

Turkcell'den yayın ihalesi sürprizi!

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 2017 Haziran'ında yapılacak Süper Lig yayın ihalesi sonuçlanana kadar Türkiye Futbol Federasyonu'ndaki yönetim kurulu üyeliğine ara verdi. Terzioğlu'nun bu kararı, Spor Toto Süper Lig'in 2017 yılı haziran ayında yapılacak yayın ihalesine Turkcell'in de gireceği anlamına geliyor.


09 Eylül 2016 17:08

Turkcell'den yayın ihalesi sürprizi!

Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) bugün sürpriz bir gelişme yaşandı.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi olan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, TFF'deki görevine ara verdi.

Terzioğlu yaptığı yazılı açıklamada, bugün itibarıyla Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğini, Haziran 2017 tarihinde yenilenecek Süper Lig naklen yayın ihalesi süreci tamamlanana ve yeni yayıncı kuruluşla sözleşme imzalanana kadar dondurduğunu ifade etti.

Terzioğlu TFF Yönetim Kurulu’na yazdığı dilekçede, “Yeni yayıncı kuruluş ile sözleşme imzalanıp yürürlüğe gireceği tarihe kadar, Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki her türlü görevlerim ve Yönetim Kurulu toplantılarına katılımım bakımından mazeretli sayılmamın kabulünü, arz ve talep ederim” ifadelerini kullandı.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu'nun bu kararı, Spor Toto Süper Lig'in 2017 yılı haziran ayında yapılacak yayın ihalesine Turkcell'in de gireceği anlamına geliyor.

YAYIN HAKLARI 2001'DEN BU YANA DIGITURK'TE

Hatırlanacağı üzere daha önceki yayın ihalesinde Digiturk ile Türk Telekom arasında nefes kesen bir yarış yaşanmıştı.

Süper Lig maçlarının yayın haklarını 2001 yılından bu yana elinde bulunduran Digiturk, 2010 yılında yapılan ihalede yaklaşık 2 milyar dolarlık en yüksek teklifi vererek 5 yıl süreyle yayın haklarını satın almıştı.

Kaynak: Hürriyet

Etiket: TurkcellHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor