28 Mayıs 2018, Pazartesi


> > Türk milletinin eseri!

Türk milletinin eseri!

Fatih Terim ve diğer futbolcuların ailelerine, eşlerine, doğmamış torunlarına kadar hakaret etme cesaretini, adiliğini gösterecek şerefsizleri bir kenara bırakırsak, bu takım eğer gruptan çıkarsa bu milletin baskıları sonucu olmuştur. Zorla yapıldı bu, Başta Terimin hataları olmak üzere futbolcular ve teknik ekip büyük bir gaflet içerisindeydi.


Yine yer yer çok kötü oynadık ama herkes gerçekten mücadele etti. Fatih Terim, kadro planlamasında yavaş yavaş doğruları yapmaya başladı. Olur da bu takım gruptan çıkarsa, çok zor bir Galler takımı karşımıza çıkacak. Eğer doğru kadro sahaya sürülür ve en azından mücadele ruhu gösterilirse bu takım Galler’i eleyebilecek kuvvettedir.

Emre Mor nasıl yedek bırakılır
Kimse masal anlatmasın, büyük yanlışlar vardı. Kimsenin kafası gerçek anlamda kupada değildi. İspanya’nın 3. Golündeki ofsayta bile itirazın i’si yapılmadı. Oynanan maçlara dikkat edin takımlar 1-0lık mağlubiyetlere razılar, maçı bırakmayıp direniyorlar. Bugün Almanya K. İrlanda karşısında farka gitseydi gruptan çıkabilirdik. Emre Mor’un oynatılmamasını anlamak mümkün değil yahu, eğer şımarmaz ya da sakatlık yaşamazsa bu takımın sahadaki lideri olacak bir yeteneğe ve çapa sahip. Kumaş olarak Arda’da dahil olmak üzere herkesten daha yetenekli ve topu ayağına aldığında başlı başına rakip takım için bir bela unsuru, Terim’in ne olursa olsun Arda’yı sahaya sürmesini bir mantıkla anlarım fakat böyle bir oyuncunun oynatılmaması yedek bırakılması akıl karı değil.

Olcay-Cenk-Oğuzhan
Fatih Terim Olcay gibi oyuncuları sever. Ofans hattında durmaksızın savaşan ve defansif meziyetleri ile de ofans hattını canlandıran oyuncu tipi, tıpkı Tuncay Şanlı gibi, girdikten sonra istediklerini yapamadı. Çünkü bir Emre Mor değil. Yetenekleri kısıtlı ama eforu ve çabası her zaman rutinin üzerinde, nereye geleceğim. Beşiktaş sezonun en iyi ofans yapan takımı idi. Bu üçlü bir arada iken performansları düşük olmasına karşın Oğuzhanın Cenk’e attığı pas Burak’a atılan daha organizeydi.  Ve nasıl pozisyonlar bulunulduğu göz önüne alınmalı. Yapılamadı ayrı konu ama çok önemli pozisyonlar geldi. Fatih Terimin bunları biraz daha görüp analiz etmesi gerekir. Çünkü eleştiri çok önemlidir. Bazen istediğiniz kadar büyük olun yaptığınız yanlışlardan dönmek büyük zaman alır. Yani mesele, Fatih Terim 30 yıldan fazladır bu işin içinde, sen mi iyi bileceksin o mu iyi bilecek meselesi değil. Bütün sezon oynamış Hakan Çalhanoğlu bile istediği verimi veremiyor. Neden? Ee sebep çok açık, adam kanat oynatılıyor.

Velev ki, gruptan çıktık ya da çıkamadık
Sürpriz oldu da gruptan çıkamadık. Önemli değil önümüzdeki kupaları sarsacak bir iskelet oluşturulabilir. Ve bunun lider kadrosunda nur topu gibi yeni yeteneğimiz Emre Mor olabilir. Eğer çıkarsak bu gruptan ki, öyle olacak gibi duruyor. Dikkate almadığımız nokta, İspanya gibi turnuvanın doğrudan favorisi ve benim Belçika ile birlikte sürpriz favori olarak gördüğüm Hırvatistan gibi iki çok iyi ve bize ters iki takımla oynandı. Gerçekler iyi görülürse ve hatalardan ders alınıp sahada daha düzenli bir diziliş ve oyuncu anlayışıyla yarı final hayal olmaz. Bu takım bu umudu vermese bile, bu potansiyel mevcut.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor