16 Ocak 2019, Çarşamba


> Galatasaray > Tudor, Gomis'in yerine kimi oynatacak?

Tudor, Gomis'in yerine kimi oynatacak?

Galatasaray eknik direktörü Igor Tudor, Yeni Malatyaspor maçında Gomis'in yokluğunda Sinan Gümüş'ü sahaya sürmeyi planlıyor.


14 Aralık 2017 09:07

Tudor, Gomis'in yerine kimi oynatacak?

Tolga ve Latovlevici’den sonra bu kez de Mariano’yu kaybeden Igor Tudor’u sıkıntı bastı... 4’lü defansı bozmak istemeyen Hırvat teknik adam, ilk etapta kanat beki olarak sağda Denayer solda ise Linnes’i düşündü.

Fakat Malatya’nın kendilerine karşı defansif oynayacağını planlayan Hırvat teknik adam, bu şekilde iki kanat bekini de kaybetme riski almama kararı aldı. Bu yüzden de solda hem Yasin hem de Rodrigues’ten vazgeçerek sürpriz bir sistem üzerinde durmaya başladı.

Denayer’i de Linnes’i de oynatacak. Ama Linnes’i solda Tolga gibi kullanıp, sağda Feghouli’yi oynatacak. Bu sayede defans hem 3’lü hem de 4’lü olabilecek. Hem orta sahayı kalabalık tutabilecek hem de kanat beklerini kaybetmeyecek.

Tudor'un Gomis'in alternatifini buldu

Malatya deplasmanı öncesinde Igor Tudor’un kafasında tilkiler dolanıyor.. herkes Hırvat teknik adamın Gomis’in yokluğunda Eren’e şans vermesini beklerken onun amacı rakibi şaşırtmak. İleri uçta daha hareketli ve önüne top atıldığında atağa kalkabilecek Sinan Gümüş’ü oynatmak. Mariano’nun da sakatlığında kanatlardan Eren’e yeteri kadar top getiremeyeceğini düşünen Hırvat teknik adam bu yüzden Sinan’a daha sıcak bakıyor.

Gomis'in devreyi kapatma riski doğdu

Akhisar maçında Mustafa Yumlu ile yaşadığı pozisyon sonrasında kırmızı kart gören Bafetimbi Gomis, Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Sevkin nedeni Hakem Ümit Öztürk’ün raporuna, “rakibine bilerek ve yaralanmayla sonuçlanacak şekilde fiziki müdahelede bulunmuştur” yazması. Öztürk’ün raporu Disiplin Kurulu’nun önüne geldiğinde en az 3 maç ceza çıkması bekleniyor. Bu da Gomis’in ilk devreyi kapatması anlamına geliyor.

Gomis için iki raporda da ''bilerek'' yazması sıkıntı oldu

Daha önce Gomis’in “hiç” ceza almaması için hamle yapmaya hazırlanan G.Saray yönetimi hukuk kurulunun verdiği, “hakemin raporu açık ve net” raporundan sonra geri adım attı. Öztürk’ün hem maç sonrasında, hem de MHK’nin isteğiyle hazırladığı revize raporda da Gomis için “bilerek” kelimesini kullanması sıkıntıya neden oldu. Hukuk Kurulu, Fransız oyuncu için şimdi “bilerek” maddesi üzerinden giderek cezanın 1 maçla sınırlı kalması için çalışmalara başladı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: tudor, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın