23 Haziran 2018, Cumartesi


> Basketbol > Trifunovic'den eleştri

Trifunovic'den eleştri

Kartepe'de oynanan maçta TED Kolejliler'i yenen Yeşilgiresun Belediye'de, koç Aleksandar Trifunovic karşılaşma sonrasu şu açıklamalarda bulundu.


01 Ekim 2016 13:56

Trifunovic'den eleştri

"Bu maçta maç içinde farklı şeyleri deneme fırsatı bulduk. Maç sonucunun çok fazla bağlayıcılığı yoktu. 12 oyuncuyla oynadık. Yarın bir maçımız daha var. Sezon öncesi son bir check-up gibi olacak. Takım olarak ne kadar süredir birlikte olduğumuz gerçeğini göz önüne alınca takımın durumundan çok memnunum. Basketbol için hazırlıklara geç başladık. Geç kalmayı telafi edemeyiz. Bunu akıllıca atlatmak zorundayız. Her gün elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bu noktada takımın bütün oyuncularını rotasyona soktuk. Takımı mücadele içinde tutmaya çalışarak antrenmanlarda yaptıklarımızı maçta görmeye çalıştık."

Yeşilgiresun Belediye takımının farklı bir proje takımı olduğu ve bu projenin başındaki biri olarak hedefleri sorulan Trifunovic şu yanıtı verdi: "Benim için nereyi gideceğini görmek zor. Objektif olmak gerekirse çoğu proje dışarıdan gelen bütçesine göre kararlı bir şekilde ilerliyor. Çoğunlukla Türk oyunculara ve önceki takımlarında fazla süre alamamış genç oyunculara sahibiz. Buraya oynamak için geldiler. Oynama değer olduklarını kanıtlamak ve daha fazla süre almak istiyorlar. Bu yüzden kamp yapıyoruz. Aynı zamanda iki yabancı oyuncumuz var. Sezon içerisinde kendimizi geliştirmeye çalışacağız. Türkiye Ligi'nde mücadele edeceğiz ve her maç seviyemizi yükseltmeye çalışacağız. Zamanla daha iyi olmayı umut ediyoruz."

Kadrodaki genç Türk oyuncuların eksikleriyle ilgili görüşleri sorulan Trifunovic, şu açıklamaları yaptı: "Onların sahip oldukları enerjiyi ortaya çıkarmak, uyandırmak içn antrenmanlarda bir koç olarak onlara itici güç olmaya çalışıyorum. Basketbolda bu işin bir kestirme yolu yok. Büyük yeteneği olan bir oyuncu da ancak çok çalışırsa gerçekten büyük bir oyuncu olabilir. Onlara bunun kendileri için harika bir şans olduğu fikrini aşılamaya çalışıyorum. Sürekli takım değiştirdikçe ve hep koçtu, kulüptü, yabancılardı gibi aynı hikayeleriniz olursa durup kendinize şunu sormalısınız, 'Bende yanlış olan şey ne?' Ben onlara büyük resmi göstermeye çalışıyorum. Daha iyi oyuncular olabileceklerini, kendilerini geliştirebileceklerini anlatıyorum. İş sadece sahada olup dakika almakla ilgili değil. Tamam o da çok önemli bir unsur ancak taktik ve teknik olarak gelişmek zorundasınız. Bunun için de hem bireysel hem de grup çalışmalarına çok zaman ayırmanız gerekiyor. Şu ana kadar yapmaya çalıştıklarımızda oyunculardan iyi reaksiyon aldık. Bundan mutluyuz. Sezon ilerledikçe daha iyi olmaya çalışacağız."

Kaynak: Basketdergisi

Etiket: Aleksandar TrifunovicHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor