20 Nisan 2018, Cuma


> Trabzonspor > Trabzonspor'da QNB'ye iki istek kabul ettirildi

Trabzonspor'da QNB'ye iki istek kabul ettirildi

Trabzonspor'un reklam konusunda anlaşmaya vardığı QNB ile ilk sponsorluk görüşmeleri 4 ay önce başladı.


16 Temmuz 2016 09:47

Trabzonspor'da QNB'ye iki istek kabul ettirildi

Trabzonspor'un reklam konusunda anlaşmaya vardığı QNB ile ilk sponsorluk görüşmeleri 4 ay önce başladı. 6 ay önce Türkiye finans sektörüne giren banka, hükümet yetkilileri ile enerji iş kolunda Türk firmalarına açacakları kredi konusu görüşülürken, Enerji Bakanı Berat Albayrak QNB yetkililerine diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye'de de bir spor kulübüne sponsor olmaları yönünde öneri getirdi.

QNB yetkilileri, Albayrak'a zaten böyle bir çalışmada olduklarını ve Trabzonspor'un da kendilerine ulaştıklarını söyleyince Albayrak'ta, "Kendisinin de Trabzonlu olduğunu, Trabzonsporlu olduğunu" söyleyince görüşmeler daha samimi havada geçti.

QNB ile en son 20 gün önce İtalya'da bir araya gelen Muharrem Usta, banka yetkilileri ile görüşürken, Albayrak'ın da Ankara'da bankanın üst düzey yetkilileri nezdinde yaptığı lobi Trabzonspor adına, altın vuruş oldu. Başkan Muharrem Usta, bakan tarafından yapılan 'Altın Vuruşun' ellerini çok güçlendirdiğini de söyledi.

Akrabaları sayesinde Trabzonspor'u tanıyor

QNB Grup İletişim Genel Müdürü Yousef Darwish, "Hiç Trabzon'u gördünüz mü?" sorusuna, "Ben görmedim, ama yakın akrabalarım geçen sene Trabzon'a turist olarak geldi. Çok da beğendiklerini söylediler. İnşallah, Akyazı Stadının açılış törenine QNB olarak en üst düzeyde katılıp destek vereceğiz" sözlerini kullandı.

QNB'ye iki istek kabul ettirildi

Trabzonspor, QNB ile sponsorluk anlaşmasında ilginç bir şart öne sürdü... "Benden başka kimseye sponsor olmayın." QNB bu öneriye görüşmelerin son 10 gününde olumlu cevap verdi. QNB yetkililer, "Sizden başka kimseye sponsor olmayacağız" müjdesi verdi.

Ancak Trabzonspor, QNB sponsorluğu sözleşmesinde ilginç bir taviz de kopardı. bordo-mavili kulüp, formanın sırtına, koluna, şorta ve gerekirse konça başka firmaların reklamını alabilecek. QNB Buna itiraz etmedi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: QNB, trabzonsporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor