20 Şubat 2019, Çarşamba


> Futbol > Trabzonspor'da lider Sosa

Trabzonspor'da lider Sosa

Onur ve Burak’ın kadro dışı kalmasının ardından kaptanlık pazubandı Jose Sosa’ya verildi. Ünal hoca da Arjantinli yıldızla yakından ilgileniyor, kritik Fenerbahçe maçında tüm planı onun üzerine kuruyor.


20 Kasım 2018 10:24

Trabzonspor'da lider Sosa

Zorlu Fenerbahçe karşılaşması öncesi Trabzonspor’da kaptanlar belli oldu... Yönetim ve teknik heyetin ortak kararıyla pazubant Jose Sosa’ya verildi. İkinci kaptan olarak Joao Pereira belirlenirken, 3. kaptan ise Yusuf Yazıcı. Sezon başında düşük performansı nedeniyle eleştirilen ve yıllık maliyeti hep çok konuşulan Sosa, son 1.5 aylık periyottaki görüntüsüyle kaptanlığa yükseldi.

Her geçen gün şehre daha çok adapte olan ve sürekli ailesiyle birlikte Trabzon’un tarihi yerlerine giden Sosa, takım içinde ağabeylik görevini de başarıyla üstlendi. Onur ve Burak’ın kadro dışı bırakılmasından sonra Bordo-Mavili takımın yeni lideri olan Sosa’ya Fenerbahçe maçında da büyük iş düşüyor.

Hedef; erken gol

Teknik direktör Ünal Karaman, antrenmanlarda Sosa ile sürekli birebir görüşmeler yaparken, oyun planını onun üzerine kuruyor. Hücum çıkışlarda tüm toplar Sosa’ya gidecek ve Arjantinli yıldız takımı yönetecek. Karaman, Fenerbahçe karşısında kesinlikle defansif bir anlayış istemiyor. Özellikle ilk yarıda taraftar baskısıyla beraber golü bulmayı hedefliyor.

Efsanelerin ismi yazıyor

Bordo-Mavililer’de pazubandın üstünde Trabzonlu olup, kaptanlık yapan isimlerin ad ve soyadlarının baş harfleri yazıyor. Şenol Güneş, Hami Mandıralı, Tolga Zengin, Fatih Tekke ve Dozer Cemil’in yer aldığı pazubantta bir ilke imza atılıp, Jose Sosa’nın da adı yer alabilir.

Kaynak: Fanatik

Etiket: Trabzonspor, SosaHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın