21 Haziran 2018, Perşembe


> Fenerbahçe > 'Trabzonspor-Fenerbahçe maçlarını yabancı hakemler yönetmeli'

'Trabzonspor-Fenerbahçe maçlarını yabancı hakemler yönetmeli'

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Trabzonlu yönetim kurulu üyesi Yaşar Aşçıoğlu, "3 Temmuz süreci hukuken tamamen sonuçlana kadar, tüm Trabzonspor Fenerbahçe maçlarını yabancı hakemler yönetmelidir" dedi.


30 Nisan 2016 21:56

'Trabzonspor-Fenerbahçe maçlarını yabancı hakemler yönetmeli'

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Aşçıoğlu, Trabzonspor - Fenerbahçe maçında yaşanan olaylarla ilgili açıklamalar yaparken, kendisinin Trabzonspor'daki geçmişiyle ilgili de konuştu.

Yaşar Aşçıoğlu'nun röportajında yaptığı açıklamalar şöyle:

İşadamı olarak her dönem yönetimlerden teklifler aldınız. İlk teklif İbrahim Hacıosmanoğlu ile mi geldi?

Hayır. Daha öncesi var. O zamanki bakanımız sayın Faruk Özak bana, 'Yaşar senin Trabzonspor'a başkan olmanı istiyorum' dedi. Ben teklife teşekkür ettim ama hazır olmadığımı söyledim. Çünkü benim tarzım da şu var; Fenerbahçe kimi alıyorsa, Galatasaray, Beşiktaş hangi yıldızları getiriyorsa ben de Trabzonspor'a onları getiririm.' Konuşmamızda Ahmet Ağaoğlu ismi öne çıktı. Olmadı. Sonra Sadri Şener isminde karar kıldık. Sadri Bey'e Trabzonspor başkanlığının çok yakışacağını düşündük. Nitekim öyle de oldu.

Hacıosmanoğlu ile aranızda sorun çıktı mı?

Hiçbir zaman çıkmadı. Beni TFF'ye öneren de kendisidir. Küs olmadık, birbirimize küs kalmadık. Daha 2 gün önce görüştüm. Kendisi için yanlış yönetti diyemem. Delegeler seçmiştir, takdir camianındır. Camia gerekeni söylemiştir.

TFF yönetimine girdiniz. Orada Trabzonspor siz ve İbrahim Usta ile temsil ediliyor. Taraftarı, medyasıyla Trabzonsporlular, oradaki temsilcilerinin kulübün haklarının korunmasını istiyor ama tam tersi şeyler oldu bu sene. İçerde başka bir ekip mi var, bizim sizin bilmediğiniz?

Taraftar yerden göğe kadar haklıdır. Ben Trabzonspor'un haklarını korumanın mücadelesini vermiyor değilim. Üslubuyla Trabzonspor başta olmak üzere, Anadolu'dan herhangi bir kulübün hakkı yense de hakkını ararım. Arıyorum da. Sadece Trabzonspor'un haklarını korumak için orada değilim. Ki Yıldırım Demirören bey, Trabzonspor büyük haksızlığa ve şanssızlığa uğramıştır dedi. Kayınpederi Trabzonspor'un kurucusu. Ben onun Trabzonspor'a karşı en ufak bir önyargısı olduğunu sanmıyorum. Trabzonspor'a haksızlıklar yapılıyor, karşılığı olması gereken hiddette ve şiddette savunmasını ben yapıyorum. Buna inanabilirsiniz.

Fenerbahçe ile Trabzon'da bir maç daha yarıda kaldı. Peki ne olacak? Şenol Güneş, bu kan davası 50 yıl daha sürer dedi. Ne diyorsunuz?

3 Temmuz süreci hukuken tamamen sonuçlana kadar, tüm Trabzonspor Fenerbahçe maçlarını yabancı hakemler yönetmelidir. Şunu da söylemem lazım; Fenerbahçe düşmanlığını doğru bulmuyorum. Bu kavganın bitmesi gerekiyor. Trabzon'a zarar veriyor. Trabzon insanı merttir. Liderdir; sporun görsel bir şölen olduğunu bilecek olgunluktadır. Bu tarz kavgalarla yönetilen bir algı var. Kimse toplum nezdinde Trabzon'u ve Trabzonsporluyu kötülemeye ve karalamaya çalışmasın. Diz çökmemiş bir toplumu bu tür algı yönetimleriyle bir yerlere sürükleyemezsiniz. Benim hemşehrilerim asabidir aynı zamanda asaletlidir de.

Başkanlık hayaliniz, hedefiniz devam ediyor mu?

Benim gönlümden başkanlık geçiyordu. Eğer başkan olsaydım, işim gibi kulübü yönetirdim. Yıldız futbolcular alırdım. Dünya kulüpleriyle yarışırdım. Et'o gibi oyuncuları getirirdim. Real Madrid, Barcelona, Manchester neyse ben onu yapardım. Ama Trabzon'da kulübün üzerine yapışan keneler var. Bunlar düşmeden değil benim başkan olmam, orası için de iyi günler gelmeyecek. Trabzonspor'u sosyal güç olarak kullanan, kendine alan açan, kuvvet bulup, orayı sıçrama yeri olarak gören büyük bir kesim var. Gördüm ve yaşadım. Trabzonspor, dar ve sığ düşünceli adamlar tarafından kullanılıyor ve kemiriliyor. Ben bir başkan adayıydım. Teklif de aldım. Gönlümden geçti. Büyük bir hayaldi. Artık böyle bir hedefim yok. Onlara rağmen, Trabzonspor'u sevmeye, peşinden gitmeye devam edeceğim.

Etiket: Trabzonspor, FenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor