23 Mayıs 2018, Çarşamba


> Basketbol > Torku Konya'da değişim!

Torku Konya'da değişim!

Torku Konyaspor Basketbol Kulübü Başkanı Faydasıçok'tan önemli açıklamalar...


12 Mayıs 2016 19:52

Torku Konya'da değişim!

Torku Konyaspor Basketbol Kulübü Başkanı Hakan Faydasıçok, takımın Spor Toto Basketbol Ligi'nden düşmesinin ardından yönetim olarak haziranda yapılacak olan olağanüstü kurulda aday olmayacaklarını söyledi.

Spor Toto Basketbol Ligi'nde Torku Konyaspor'un küme düşmesinin ardından kulüp başkanı Hakan Faydasıçok ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi Lokali'nde düzenlenen toplantıda, Torku Konyaspor Basketbol Takımı'nın kısa süre içerisinde hak ettiği yerlere gelmesi gerektiğini dile getirdi.

Yönetimde bulundukları süreci değerlendiren Faydasıçok, 2014-2015 sezonunda ligi 11. sırada bitirdiklerini, o zamanki şartlara ve maddi imkanlara göre başarılı bir sezon geçirdiklerini ifade etti.

Yönetim olarak 4 yıldır görevde olduklarını hatırlatan Faydasıçok, takımı 2. ligde mücadele ederken devraldıklarını, sonraki süreçte 1. lige yükseldiklerini bildirdi.

Bu yıl istediklerini elde edemediklerini aktaran Faydasıçok, şunları kaydetti:

"Yönetim kadrosu olarak elbette bizim de hatalarımız var. Yönetim olarak bir karar aldık ve haziranda yapılacak olan olağanüstü kurulda aday olmayacağız. Takım bu sezon Spor Toto Basketbol Ligi'nde devam da etseydi biz yönetim olarak devam etmeme kararı almıştık. Şu anda bir yönetim listesi oluşturuluyor. Sonuçta bu bayrağı birileri teslim alacaktır. İnşallah yönetime gelecek olan kişiler Torku Konyaspor Basketbol Takımı'nı hak ettiği yere kısa süre içerisinde getirir."
Takımın düşüşünün yüzde 80 oranında maddi imkansızlıklara bağlı olduğunu vurgulayan Faydasıçok, yönetim olarak kendi ceplerinden çok ciddi paralar harcadıklarını ifade etti.

Dökme suyla değirmen döndürülemeyeceğini anlatan Faydasıçok, "Bu sistemin böyle gitmeyeceğini hep söyledik. Bundan sonraki yönetimle de bu şekilde gidecekse yine olmaz. O yüzden ben bu şehrin büyüklerine takıma sahip çıkmaları gerektiğini söylüyorum. Benim tavsiyem bu takımın bir şube olarak Torku Konyaspor'un altına getirilmesidir." diye konuştu.

Etiket: Basketbol, Torku KonyasporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor