22 Nisan 2018, Pazar


> Beşiktaş > Tolga: Tarifi versinler, yapsınlar

Tolga: Tarifi versinler, yapsınlar

Beşiktaşlı futbolcular Tolga Zengin, Olcay Şahan ve Oğuzhan Özyakup açıklamalarda bulundular.


16 Mayıs 2016 21:08

Tolga: Tarifi versinler, yapsınlar

Beşiktaşlı futbolcular Tolga Zengin, Olcay Şahan ve Oğuzhan Özyakup TRT Spor'a konuştu.

Beşiktaşlı kaleci Tolga Zengin, lig şampiyonluğunu ardından Avrupa'da da başarılı olmak istediklerini belirterek, "Dün çok güzeldi. Harika bir gündü. Hak ettiğimiz bir şampiyonluktu ama alacak daha çok şampiyonluk var. Avrupa'da da başarılı olmak istiyoruz" dedi.

"ÇITAYI YÜKSELTTİK"

Şampiyonluğa değinen Tolga, "Çıtayı yükselttik. Rakipler de ona göre kadrolarını güçlendirecek. Ama güzel ve zevkli bir yarış olacak. Sezon boyunca 7 farklı stoperle oynadık. Hepsi farklı farklı çift olarak oynadı. Beck ile İsmail sürekli oynadılar ama stoperler devamlı değişti. Bunun da bir sıkıntısı oldu. Stoperlerin birbirlerini tanımaları ve kaleci ile birlikte defansın uyumu var. Buna rağmen başarılıydık" diye konuştu.

"PROBLEM ELEŞTİRİ DEĞİL, YALAN HABER"

Hakkında çıkan haberlere değinen Zengin, "Galatasaray maçında iki büklümdüm. Belimde fıtık vardı ve doğrulamıyordum. Bundan sonra bazı kişiler benim bilerek oynamadığımı söylediler. Galatasaray maçından 1 gün sonra ameliyat oldum. Yaklaşık 1 saat sürdü. Ama başka şeyler yazıldı. Kime ne açıklayacaksın? Vicdanım rahat. Farklı bir duruşum olduğu için bunlar yapılıyor. Burada çok farklı insanlarla mücadele verdik. İçimizde bizi yıpratmaya çalışan, Beşiktaşlı gibi görünüp Beşiktaşlı olmayan, gazeteci gibi görünüp menajerlik yapan çok insan gördük. Problem eleştiri değil ama yalan haber olayı çok kötü. Takım kaptanı olduğumu için göz önündeyim. Bunların da etkisi oldu. Takım kaptanından takımı vurmaya çalışıyorlar. En güzel verilecek cevap şampiyonluktu" şeklinde konuştu.

OLCAY: "BU LİGDE EN İYİ HÜCUMU BEŞİKTAŞ OYNUYOR"

Beşiktaşlı oyuncu Olcay Şahan ise, teknik direktör Şenol Güneşten övgüyle söz ederek, "4 senedir Beşiktaş'tayım ve ilk kez bu sezon birkaç kez yedek oturdum. Ama sonradan alıştım. Şenol hocanın hep bir hücum felsefesi vardı. Bu ligde en iyi hücumu Beşiktaş oynuyor. İyi futbol oynayan bir takımın üzerine bir de Şenol hoca gelince şampiyonluk de geldi. Başkanımızın doğru zamanda doğru bir hamlesi oldu" dedi.

OĞUZHAN: "ŞENOL HOCA BENİ ÇOK ÖZGÜR BIRAKTI"

Oğuzhan Özyakup ise, Şenol Güneş için 'Bana çok güzel bir sezon getirdi' diyerek, " Bilic ile geçen sezon 2 defansif orta saha oynuyorduk. Takımı defansif çıkarmayı severdi. Her hocanın inandığı bir plan vardır. Şenol hoca da orta sahada sürekli pas yapan oyuncular ister. Bu bana inanılmaz katkı sağladı. Şenol hoca beni çok özgür bıraktı. Çok rahat davrandı. Ama aynı zamanda defansa da gel diyordu. Ama onun tarzı çok farklı. Bana yaklaşımı, özgüven aşılaması, bana çok güzel bir sezon getirdi. Ona çok şey borçluyum. Her futbolcuya da farklı yansımıştır" şeklinde konuştu.

TARİFİ VERSİNLER OLCAY VE CENK YAPSIN''

Bu arada bir taraftarın, 'Ernst'in ikizleri oldu, şampiyonluk geldi. Sosa'nın ikizleri oldu, şampiyonluk geldi. Cenk ve Olcay mesajı alışlardır' şeklindeki yazmasına Tolga Zengin, ''Tarifini versinler Olcay ve Cenk yapsın'' cevabını verirken, stüdyoda kahkahalar havada uçuştu.

Kaynak: TRT Spor

Etiket: oğuzhan, olcay, tolga, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor