23 Haziran 2018, Cumartesi


> Basketbol > Thomas Heurtel: EuroLeague'de sürpriz yapmak istiyoruz

Thomas Heurtel: EuroLeague'de sürpriz yapmak istiyoruz

Anadolu Efes’in başarılı oyun kurucusu Thomas Heurtel, basketball.com.tr’ye özel açıklamalarda bulundu. Fransız oyuncu, hazırlık dönemi ve olimpiyatlarla ilgili web sitemize özel yorumlar yaptı.


01 Ekim 2016 11:54

Thomas Heurtel: EuroLeague'de sürpriz yapmak istiyoruz

Sezon öncesi hazırlıkları nasıl geçiyor. Neler söylemek istersin?

Bence iyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Darüşşafaka Doğuş ile oynayacağız. İyi bir test olacak. Olympiakos’a karşı iyi bir performans ortaya koyduk. Böyle çalışmaya devam etmeliyiz. Fenerbahçe karşısında oynayacağımız ilk hazırlık maçına hazır olmalıyız.

Bu sezon Anadolu Efes’e bir çok yeni isim katıldı. Yen bir coach katıldı. Yeni transferleri değerlendirebilir misin?

Zaten iyi oyunculara sahibiz. Yeni gelen oyuncular ve coachumuz da çok iyi. Yeni bir sistememiz var. Bizi desteklemeye gelen ve televizyon başından izleyen taraftarlarımız için keyifli bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Yeni sezon ilginç olacak.

Yeni sezonda Eurolague’de ve Spor Toto Basketbol Ligi’nde hedefleriniz neler?

Ben hiçbir zaman bir hedef söylemeyi sevmiyorum. Çünkü geçen sezon da bir çok hedef vardı ancak biz bunlara ulaşamadık. Sadece iyi bir sezon geçirmek istiyorum. Euroleague’de başarılı olup herkesi şaşırtmak istiyoruz.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nın favori takımlarından biriydiniz ancak İspanya’ya kaybederek elendiniz. Bu süreci bize anlatır mısın?

Olimpiyat elemelerinde iyi bir prformans gösterdik ve olimpiyatlara kaldık. Ancak Olimpiyatlarda kendi oyunumuzu ortaya koyamadık ve İspanya’ya kaybettik. Umuyorum gelecek sezon Türkiye’de oalcak Eurobasket 2017’de başarılı olup altın madalyaya ulaşmak istiyoruz. Hedefimiz bu yönde.

Son olarak Anadolu Efes taraftarına bir mesajın var mı?

Umuyorum bu sezon daha fazla taraftarımız bizi desteklemek için salonumuza gelir. Yeni takımımızın yeni oyunumuzu izlemek onlar için zevkli oalcaktır. Bizi desteklesinler.

Kaynak: Basketball

Etiket: Anadolu Efes, Thomas HeurtelHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor