23 Nisan 2018, Pazartesi


> Milli Takım > The Sun'dan EURO 2016 için korkutucu iddia

The Sun'dan EURO 2016 için korkutucu iddia

"IŞİD, İngiltere taraftarına bombalı saldırı planlıyordu"


30 Mayıs 2016 12:40

The Sun'dan EURO 2016 için korkutucu iddia

Teröristlerin, İngiliz taraftarlara canlı bomba, kimyasal silah ve insansız uçaklarla (drone) saldırma planlarının ortaya çıkarıldı

İngiltere'nin tanınmış gazetelerinden The Sun çarpıcı bir haber yayımladı. The Sun'ın haberine göre , Euro 2016'da B Grubu ekiplerinden İngiltere ve Rusya'nın karşılaşacağı maç öncesi terör örgütü IŞİD, İngiliz taraftarına yönelik terör saldırısı planlarının ortaya çıkarıldığını yazdı.

EURO 2016'da 11 Haziran tarihinde Marsilya'daki Velodrome Stadyumu'nda oynanacak olan karşılaşmada teröristlerin İngiliz taraftarlara canlı bomba, kimyasal silah ve insansız uçaklarla (drone) saldırma planlarının ortaya çıkarıldığını açıkladı. The Sun bu bilgilere ise Paris ve Brüksel saldırılarının planlayıcısı ve zanlılarından olan Salah Abdeslam'ın laptopun da yer aldığını belirtti.

The Sun'a konuşan bir İngiliz yetkili ise "Asıl korkumuz bu tip olayların saldırıların güvenli bölge dediğimiz yerin dışında olabilme ihtimalidir. Maç öncesi çevredeki barlarda, restaurantlarda bulanan ve alkolü olacak olan İngilizler bu kişilerin hedefindedir" açıklaması yaptı.

Fransız yetkililer ile birlikte sıkı bir şekilde güvenlik önlemleri için çalıştıklarını belirten İngiliz polisi karşılaşma için bileti olmayan taraftarların Marsilya'nın Old Port kısmında maçı dev ekranlardan seyredeceğini ve asıl tehdittin burada olduğunu belirtti.

Etiket: EURO 2016Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor