17 Ocak 2019, Perşembe


> Spor Toto Süper Lig > TFF'nin aldığı devam kararının gerekçeleri ortaya çıktı

TFF'nin aldığı devam kararının gerekçeleri ortaya çıktı

TFF’nin aldığı F.Bahçe-Beşiktaş derbisinin “kaldığı yerden devam” kararının gerekçeleri de tek tek ortaya çıkmaya başladı…


27 Nisan 2018 00:04

TFF'nin aldığı devam kararının gerekçeleri ortaya çıktı

Maçın gözlemcisi Ahmet İbanoğlu ve TFF temsilcileri Vahap Şimşek, Alaattin Özcan ve Celalettin Yavuz’nun raporları kararda etkili oldu.

* Hakem Mete Kalkavan maçı tatil etmeden soyunma odasına gitti. Şenol Güneş ve Beşiktaşlı futbolcular hakemden önce soyunma odasına geçti.

* Kalkavan maçı tatil etme kararı alsa bunu F.Bahçeli oyuncularla paylaşması ve onları da soyunma odasına göndermesi gerekirdi.

* Şenol Güneş’in tünel içinde kendisinden geçmesi ile Mete Kalkavan maç tatil kararı alamaz. Tünel içinde yaşanan bir olayda karar verme yetkisi hakemde değil TFF temsilcisindedir.

* Ne hakem ne de temsilci Şenol Güneş’in kafasının yarıldığını görmedi. Beşiktaşlı yetkililer Şenol Güneş’in ambulansla hastaneye götürüldüğünü söyleyince Kalkavan tatil kararı aldı.

* Vahap Şimşek’in raporunda Şenol Güneş’in kafasının yarıldığını raporuna yazmadı.

AHMET İBANOĞLU’NUN HAKEM RAPORUNUN ETKİSİ

F.Bahçe-Beşiktaş maçının 57’nci dakikada kaldığı yerden devam edeceğinin açıklanmasından sonra fatura Mete Kalkavan’a çıktı…

Maçın gözlemcisi Ahmet İbanoğlu hakem raporunun F bendinde “maç oynanmadı” kutucuğunu işaretlemiş; “Maç oynanmadı ise nedeni” bölümüne ise, “önce konuk ekibin teknik direktörü, sonra konuk takımın oyuncularının soyunma odasına gitmesi… ardından hakemin konuk takımın teknik direktörünün hastaneye kaldırılması üzerine aldığı erteleme kararı…” notunu düşmüştü. Ek raporda ise “korner atışları sırasında sahaya yabancı cisimlerin atıldığı anlarda orta hakem iki takımın kaptanlarını yanına davet etti. Uyarılar yaptı. Anons yaptırmadı. Zaafiyet gösterdi” notunu düşmüştü.

Kaynak: FotosporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın