17 Ocak 2019, Perşembe


> Fenerbahçe > TFF Müsabaka Talimatı'nın 99. maddesinde yer alan...

TFF Müsabaka Talimatı'nın 99. maddesinde yer alan...

Ortaya çıkan bir başka karmaşa ise F.Bahçe’nin 3-0 yenik kabul edilmesi ve sonrasında seyircisiz oynama cezası alması durumunda hangi maçlarda Saracoğlu’nun boş kalacağı oldu.


22 Nisan 2018 00:45

TFF Müsabaka Talimatı'nın 99. maddesinde yer alan...

F.Bahçe cephesi bunun TFF Müsabaka Talimatı’nın 99’uncu maddesinde yer alan Seyircisiz Oynama Cezası’nın Uygulanması Maddesi’nin 4’üncü bendi üzerinden, “Seyircisiz oynama ve saha kapatma cezalarının infazında profesyonel lig ile Türkiye Kupası müsabakaları ayrı kategori sayılır ve cezalar kendi kategorilerinde infaz edilir” uygulanacağını iddia ediyor.

Bazı spor hukukçuları ise F.Bahçe’nin seyircisiz oynama cezası alması durumunda bu cezanın ilk maçtan itibaren uygulanacağını iddia ediyor.

TFF’NİN KARARI BİR HAFTA SONRAYA BIRAKMASI TARTIŞILIYOR

TFF’nin karar almak için 25 Nisan Çarşamba gününü işaret etmesi de  tartışmaları yanında getirdi. UEFA’nın benzeri bir olaydan sonra 20 saat içinde karar verdiği hatırlatıldı. Beşiktaş yöneticisi Erdal Torunoğulları ise, “bu şampiyonalar ligi maçı olsaydı UEFA ne yapardı? Bakalım federasyon ne yapacak” diyerek tepkisini dile getirdi.

BEŞİKTAŞLI OYUNCULAR: YA GOL ATIP ÖNE GEÇSEYDİK…

Tatil edilen derbi ile ilgili olarak Beşiktaş cephesinden tepkiler gelmeye devam ediyor… maçın tatil edildiği andan sonra yaklaşık 1.5 saat güvenlik nedeniyle Saracoğlu Stadı’nda bekletilen siyah-beyazlı oyuncuların dilinde, “şimdi ne olacak” sözleri vardı. Soyunma odasında konuşulan ise, “maç 0-0 devam edip finale yakınken bunları yapanlar, ya biz gol atıp öne geçseydik neler yaparlardı?” diye tepki gösterdiler.

OLAYLARI YATIŞTIRMAYA ÇALIŞANLARA ŞOK CEVAPLAR…

Anadolu Cumhuriyet Savcılığı olaylı F.Bahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili soruşturmasını derinleştiriyor… daha önce yaşanan olayların aksine savcılık sürpriz bir hamle yaptı. Maçta tribüde olan ama olayları yatıştırmaya çalışan taraftarlarla da temas kurdu. Olayları durdurmaya çalıştıkları kamera görüntülerine yansıyan taraftarlara “o anlarda neler yaşandığı?” soruldu. Ellerini kaldırarak “atmayın” işareti yapanların aldıkları tepkilerin neredeyse aynı olması soruşturmanın şeklini de değiştirecek gibi. İşte o cevaplar;

İşinize bakın lan… 
senin kafanı da yarmamı ister misin?..
bana ne lan finalden, birisinin kafasını patlatsam bana yeter…
burası tiyatro mu? Buraya maç izlemeye mi geliyorsunuz. Git evinde izle

Kaynak: Fotospor

Etiket: fenerbahçe, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın