25 Mayıs 2018, Cuma


> Milli Takım > Terim, Arda'yı neden kadroya almadığını anlattı

Terim, Arda'yı neden kadroya almadığını anlattı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in Barcelona'da iyi bir sezon geçiren Arda Turan'ı kadroya davet etmemesinin şaşkınlığı devam ediyor.


02 Ekim 2016 12:58

Terim, Arda'yı neden kadroya almadığını anlattı

Bazı kesimler Terim'i bazı kesimler ise Arda'yı haklı bulurken, Terim'in Arda'yı kadroya almama nedenini Eylül ayı raporunda TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e sunduğu ortaya çıktı.

Göreve geldiği günden bu yana her ayın 15'inde düzenli olarak TFF'ye faaliyet raporu veren Terim, Eylül ayı için hazırladığı 158 sayfalık raporunda hangi oyuncuyu neden kadroya almadığı ile ilgili 38 sayfalık bir raporu sundu. Bu raporda Terim, Burak Yılmaz'a 6 ve Selçuk İnan'a 8 sayfa yer verirken, Arda içinse 18 sayfa rapor tuttu. Diğer futbolcular için de toplamda 6 sayfalık bir rapor yazdı. Hakan Balta'yı neden kadroya almadığını ise birkaç satırla geçiştirdi.

Raporda bir de görsel ek bulunuyordu. Euro 2016 sırasında tartışmalı Hırvatistan maç sonrası çekilen birlik ve beraberlik fotoğrafı sırasında Arda Turan'ın kareye girmemek için kaçtığı anlarda Fatih Terim tarafından görüntülü olarak dosyaya konuldu.

Terim'in raporu TFF'nin Eylül ayı İcra Kurulu Toplantısında da gündeme geldi ve Türkiye Futbol Direktörü'nün almış olduğu karara onay çıktı. Terim'in Ekim ayı faaliyet raporunda da Arda Turan ve diğer kadroya almadığı oyuncular için rapor hazırlayıp hazırlamayacağı ilerleyen günlerde netleşecek.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Türkiye, Fatih Terim, Arda TuranHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor