23 Haziran 2018, Cumartesi


> Bursaspor > 'Tekmeye kafa uzatmıyorsa, dini imanı paraysa Bursaspor'a gelemez'

'Tekmeye kafa uzatmıyorsa, dini imanı paraysa Bursaspor'a gelemez'

Kulüp başkanı Ay: - "Yeni sezonda birinci önceliğimiz Bursasporluların başını yere eğdirmeyecek ve giydiği formanın hakkını veren bir kadro kurmak"


02 Haziran 2016 22:53

'Tekmeye kafa uzatmıyorsa, dini imanı paraysa Bursaspor'a gelemez'

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, yeni sezonda öncelikli hedeflerinin camianın başını yere eğdirmeyecek ve giydiği formanın hakkını veren bir kadro kurmak olduğunu belirterek, "Tekmeye kafa uzatmıyorsa, arkadaşının hatasını telafi etmek için daha fazla koşmuyorsa, dini imanı sadece paraysa, dünyanın en iyi futbolcusu olsa da artık bu kapıdan içeri giremez." dedi.

Bursaspor Kulübünün Merinos Atatürk Kongre Merkezi (Merinos AKKM) Muradiye Salonu’nda gerçekleştirilen Divan Kurulu toplantısında konuşan Ay, Bursaspor'un şehrin en önemli markası olduğunu kaydederek, "Bu göreve gelirken, kendi sanayici arkadaşlarım da dahil, herkes taşın altına elini koyacaktır diye umut etmiştim ama maalesef beklediğim gibi olmadı." diye konuştu.

Yeni sezon hazırlıklarına sezon bitmeden önce başladıklarını ifade eden Ay, "Camiamızın, sadece 13 maç kazanmış ve 11. olmuş bir takımla mutlu olmadığını anlamak için müneccim olmaya gerek yok." değerlendirmesinde bulundu.

Ay, Bursaspor’un imajını yenileme, ekonomisini el birliği ile düzeltme ve bu borç yükünden kurtulmak için seferberlik duygusu ile hareket edip, çözüm ortaklarının bulunma zamanının geldiğini anlatarak, şöyle devam etti:

"Şu anda üç cephede birden savaş veriyoruz. Yeni sezonda birinci önceliğimiz, Bursasporluların başını yere eğdirmeyecek bir kadro oluşturmak ve giydiği formanın hakkını veren bir takım yaratmak. Tekmeye kafa uzatmıyorsa, arkadaşının hatasını telafi etmek için daha fazla koşmuyorsa, dini imanı sadece paraysa, dünyanın en iyi futbolcusu olsa da artık bu kapıdan içeri giremez. İkinci meselemiz de şu; bu kulüp kimsenin babasının malı değil. Bir kişinin yapacağı işi üç kişiyle yapma zamanı bitti. Bize üç kişinin yaptığı işi tek başına yapacak yürekli ve yetenekli arkadaşlar lazım. Kulüpteki bütün kadroların performansları yeniden gözden geçiriliyor. Şunun tanıdığı, bunun torpili yok. Ben herkesi yaptığı işle, verdiği hizmetle tartarım. Üçüncü ve aslında en önemli savaşımızı, tasarruflu büyüme noktasında veriyoruz. Hem tasarruf edeceğiz hem de gelirlerimizi arttırmak suretiyle önce borçlarımızı ödeyeceğiz, sonra da hormonlu değil, sağlıklı büyümenin yollarını arayacağız."

Bursaspor’un mali yapısının düzelmesi için stat isminin, locaların ve kombinelerin satılması gerektiğinin altını çizen Ay, ayrıca futbolcu satışından da 45-50 milyon lira gelir beklediklerini sözlerine ekledi.

Bu arada 80 üyenin katıldığı toplantıda Bursaspor Kulübüne aralıksız 50 yıl üye olanlara plaket verildi.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, toplantıda yaptığı konuşmada, Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı'nın eksiklerinin bitirilmesini beklediklerini söyledi.

Stadın açılışından itibaren eksiklerinin giderilmediğini ifade eden Sevinç,"Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin ne kadar iyi bir Bursaspor taraftarı olduğunu biliyoruz. Bugüne kadar yaptıkları için kendisine sonsuz teşekkürlerimiz sunuyoruz. Belediye başkanımız ve çalışanlarından bir an önce stadyumdaki eksiklerin bitirilmesi konusunda dilek ve temennilerimizi iletmekte fayda görüyorum. Gerekeni yapacaklardır." değerlendirmesinde bulundu.

Etiket: Bursaspor, Ali AyHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor