21 Mayıs 2018, Pazartesi


> Futbol > Taraftar görevini yaptı

Taraftar görevini yaptı

Futbolda tarihinin en kötü sezonlarından birini geçiren ve mali açıdan sıkıntılı günler yaşayan Galatasaray'da taraftarlar olumsuzluklara rağmen kulübe önemli gelir sağladı.


14 Mayıs 2016 12:40

Taraftar görevini yaptı

Sportif başarısızlığa rağmen Sarı-Kırmızılı taraftarlar "Tek Yürek Tek Bilek" kampanyası ve GS Store ürünlerine gösterdiği ilgiyle kulübe desteğini sürdürdü. Bu sayede GS Store Mağazacılık tarihinin en önemli ciro hedeflerinden birine ulaştı.

Ciro ikiye katlandı

Galatasaray'da mayıs ayı itibariyle toplam 1.2 milyon bileklik satıldı. Bu kampanyanın başlatılması sonrası GS Store ürünlerine de ilgisini artıran taraftar ciroyu artırdı. GS Store Mağazacılık, Mayıs 2015 - Mayıs 2016 döneminde 350 bin adet lisanslı forma sattı. Şampiyonluk sürecinde 250 bine yakın forma satılırken, bu sezon başlangıcından itibaren 100 bin adet forma satıldı.

Bu satış rakamlarıyla GS Store, geçen yılki ciro rakamlarını ikiye katlayarak 110 milyon TL'ye ulaştı. Mayıs sonuna kadar hedefin 120 milyon TL olduğu belirtildi. Lisanslı ürünlere gösterilen ilgi 20 milyon TL'lik kâr rakamına ulaşılmasını sağladı. Ay sonuna kadar da kârın 23-25 milyon TL'ye ulaşması bekleniyor.

Efsane kadronun formaları geliyor

Öte yandan Galatasaray Kulübü, UEFA Kupası'nın kazanan takımın giydiği formaların bire bir benzerini hazırlatıyor. GS Store'da 17 Mayıs 2000'e özel olarak satışa sunulacak forma ve özel tişörtlerin fiyatı 59 TL olacak.

Kaynak: Hürriyet

Etiket: GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor