25 Mayıs 2018, Cuma

> Mehmet Eyüp Yardımcı > Takım içi dengeler
Mehmet Eyüp Yardımcı

Takım içi dengeler

20 Temmuz 2016 17:36

Beşiktaş, şampiyonluk ardından yeni sezon ve Şampiyonlar Ligi için neler yapabilir?..


Her sezon öncesi, transferden önce ilk duyduğumuz sözdür ve en önemli transfer olarak akıllara teneffüs eder. Başkanından, taraftarına kadar herkes aynı cümleyi sarf eder “Takım içi dengeler bozulmasın”.

Beşiktaş, şampiyonluk ardından yeni sezon ve Şampiyonlar Ligi için neler yapabilir? gibi üst akıl yürütülürken, Euro 2016 serüveninden Beşiktaş nasıl faydalanabilir? diye düşünülürken, gitmesi olası isimlerin yerine kimler gelmeli? fikirleri yürütülürken ve tüm her şeyi takım içi dengelere göre halletmek istenirken, Gökhan Töre, İsmail Köybaşı’nın gidişi, ardından Atiba’nın direkten dönüşü ile sevinç yaşadığımız zaman diliminde, ülke olarak yaşadığımız karanlık haftasonunun ardından özellikle yabancı futbolcuların ayrılık için ön bahanesi “darbe” sözü ile karşımıza Gomez çıktı tam da Sosa’nın suskunluğunda ve yine akıla gelen ilk soru cümlesi  “ne olacak şimdi?” nin cevabı öncelikli “Takım içi dengelere” takıldı.

Beşiktaş futbol takımı kurgusunu ve takım ahengini bozmadan yenilenme süreci yaşamak için takım içi dengeleri bozmadan hareket etmenin, planlar oluşturmanın peşinde iken, deprem merkezi “menejer üssü” olarak belirlenen Erdal Torunoğulları’nın istifası ile bu dönem içinde yeni bir söylem üretti “Takım İçi Dengeler” tamamda peki “Yönetim İçi Dengeler” ne olacak?

Beşiktaş çok ilginç bir camia, her şey düzgün giderken kendi kendine çelme takmayı ve tökezleyip düşmeyi çok seviyor.

Beşiktaş’ta geçen sezonun mutlu bitmesiyle beklentiler de yükseldi, bu tür süreç içinde geçen sezonun başarılı bitmesinde pay sahibi olan yönetim kurulu olarak işiniz daha da güçleşir çünkü bir yanda camianın beklentisi diğer yanda ise yapılacak sportif başarı için sadece futbolda değil tüm branşlarda atılacak hamleler.

Futbolda gidenler listesine karşılık alınanlar listesinde gündemi en çok meşgul eden isim Gökhan Gönül oldu. Malum ezeli ve ebedi rakipten alınan her futbolcu gündemi meşgul eder, onunla ve iki kulüp arasında gerginliği tavan yaptıracak her haber sunum yapılır. Gökhan Gönül geçmiş kariyeri başarılarla dolu bir futbolcu, bunu kimse inkâr etmiyor fakat son sezon ve Euro 2016’daki performansı, yaşı konuları etrafında her tartışmada olduğu gibi öncelikli olarak aldığı transfer ücretiyle tartışıldı. Gökhan Gönül kendine iyi bakan profesyonel bir futbolcu ve performansı ile ilgili sorularının en güzel cevabını kendisi için en önemli şans Şenol Güneş nezaretinde yapacağı çalışmalarla sahada verecektir tabii bunu en önce kendisinin arzu etmesi ve istemesi gerekiyor.

Başarılı biten bir sezonun ardından umutların yeşertilip beklenildiği yeni sezon, Şampiyonlar Ligi, sadece futbol değil başta basketbol ile diğer branşlarda atılması gereken adımlar, çıta yükseldikce işler daha da zorlaşır. Beşiktaş Başkanı Sayın Fikret Orman ve ekibinin işi zor bu işleri hallederken her şeyi “Takım İçi dengeleri” ve “Yönetim İçi Dengeleri” bozmadan yapması gerekiyor.