25 Mayıs 2018, Cuma


> Diğer Sporlar > Taha Akgül'ün gözü altın madalyada

Taha Akgül'ün gözü altın madalyada

Milli güreşçi: "Rio'daki olimpiyatlara deneyimli bir şekilde katılacağım."


26 Nisan 2016 15:46

Taha Akgül'ün gözü altın madalyada

Milli güreşçi Taha Akgül, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na daha tecrübeli bir sporcu olarak katılacağını ve madalya mücadelesi için hazır olduğunu ifade etti.

P&G'nin "Teşekkürler Anne" kampanyası doğrultusunda Taha Akgül'e verdiği sponsorluk desteğiyle ilgili basın toplantısı, annesi Gülbahar Akgül'ün yanı sıra Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener ile P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu'nun da katılımıyla Taksim'deki bir otelde yapıldı.

Milli güreşçi Taha burada yaptığı açıklamada, olimpiyatlara 3 aylık bir süre kaldığını hatırlatarak, "Londra'da hazırlıksızdım ve gençtim. Şu anda hem hazırım hem de tecrübeliyim. Rio'daki olimpiyatlara deneyimli bir şekilde katılacağım. Diğer sporcularla birlikte ülkemizin madalya ümidiyiz. Beklentilerin yüksek olduğunun farkındayım, sorumluluğum fazla. Güreşte üzerimize düşeni yapacağız" diye konuştu.

Altın madalyadan başka bir düşüncesi olmadığını söyleyen dünya şampiyonu Taha, "Las Vegas'taki Dünya Şampiyonası'nda yarı final ve finaldeki rakiplerimi kısa sürede teknik üstünlükle yendim. İnşallah Rio'da da aynısı olacak. ABD'de, Rio'da karşılaşacağım rakiplerimden bazılarıyla güreştim." ifadelerini kullandı.

Şampiyon güreşçinin annesi Gülbahar Akgül ise "Annelerin emeklerinin karşılığını görmesi çok güzel. Taha bugünlere kolay gelmedi. Onu sürekli dualarımla destekliyorum." dedi.

"Taha bizim madalya umudumuz"

TMOK Başkanı Erdener, sporcuların elde ettiği başarılarda annelerin rolüne değinerek, "Taha bizim madalya umudumuz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz. Şampiyon sporcular, ailenin temeli olan annelerinin destekleriyle o kürsülere çıkıp madalyaları boyunlarına taktırıyorlar. Bize ve sporculara destek olan P&G'ye destekleri için teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor