25 Haziran 2018, Pazartesi

> Ufuk Er > Süper olmayan derbi
Ufuk Er

Süper olmayan derbi

15 Ağustos 2016 13:19

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim adına yakışır süper bir derbi beklentim vardı maç öncesi ama bu sadece benim hayallerimde kaldı, süper olmayan bir derbi seyrettik maalesef. Maalesef diyorum, tamam sezon başı hazır değiller, tek maç ve hatanın telafisi yok belki ama bu kadar da kötü bir maç seyretmek hakkımız değildi.


Zaten kötü olan maçta bir de ortada hiçbir şey yokken Galatasaray taraftarının yaptıklarını anlamak, yorumlamak mümkün değil.

Maç için yine de bi kaç yorum yapmamız gerekirse. Beşiktaş ta yeni göremedik, Galatasaray da ise sadece Tolga ve mecburen Eren'i seyrettik. Oyunun genelini Beşiktaş domine etti ve golleri kaçıran tarafta siyah beyazlılardı. Yakaladıkları pozisyonlar da süper olmayan derbinin süper adamı Muslera ya takılınca maç uzadı, uzatmalarda ki karşılıklı gollerle de penaltı atışlarına geçildi. Ve yine Beşiktaşlı oyunculardan gol yememeye inat eden adam, gecenin adamı Muslera geçit vermeyince kupa, kazanmayı geleneksel hale getiren Galatasarayın oldu.

İki takım arasında ben lig için Beşiktaşı daha avantajlı görüyorum. Gelecek olan hem sola Adriano hem sağa Gökhan takviyeleri ile birlikte bir de Sosa tabii ki Beşiktaş yeni sezon öncesi benim şampiyonlukta ki en büyük favorim. Sanki  geçen sezon ki sloganları bu sezonda gerçek olacak gibi "O sene bu sene bundan sonra her sene!"

Galatasaray ise geçen sezondan daha iyi olacak bu kesin. Kaleci maç kazandırır, maç kazanmak şampiyon yapar. Muslera şampiyonluk yolunda en büyük avantajları. Yeni sezon tüm takımlarımıza ve Türk futboluna hayırlı olur İnşallah. Allah'a emanet olun.