06 Aralık 2016, Salı
> TFF 1. Lig > Spor Toto 3. Lig'de son hafta heyecanı

Spor Toto 3. Lig'de son hafta heyecanı

Play-off mücadelesi verecek 12 takımdan 4'ü hafta sonu belli olacak


28 Nisan 2016 12:33


Spor Toto 3. Lig'de üç grupta toplam 57 takımın mücadele ettiği 2015-2016 sezonunda ilk etap, hafta sonu yapılacak müsabakalarla tamamlanacak.

Gruplarda ilk sırayı alan takımların doğrudan Spor Toto 2. Lig'e yükseldiği; 2, 3, 4 ve 5. sırada yer alacak ekiplerin de play-off maçları oynayacağı Spor Toto 3. Lig'de, play-off'ta her gruptan birer ekip daha adını 2. Lig'e yazdıracak.

Play-off oynamaya hak kazanacak takımlar grup içi eşleşmelerle çift maçlı eleme sistemine göre 5 ve 9 Mayıs'ta birbirlerine rakip olacak. Bu turda rakiplerini saf dışı bırakacak takımlar 14 veya 15 Mayıs'ta Spor Toto 2. Lig'e yükselmek için final maçlarına mücadele edecek.

Üç grupta lig etabını son 4 sırada tamamlayacak 12 takım gelecek sezon mücadelesine Bölgesel Amatör Lig'de devam edecek

- 1. Grup

Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un Spor Toto 2. Lig'e yükseldiği 1. Grup'ta Kızılcabölükspor, Tire 1922 ve Zonguldak Kömürspor play-off oynamayı garantiledi. Play-off'ta mücadele etme hakkını kazanacak son takım Birlik Nakliyat Düzyurtspor veya Erzin Belediyespor olacak.

Maçları ertelenen Cizrespor'un durumuna Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu karar verecek. Ligde bu sezon 18 maça çıkan Cizrespor'un puan cetvelinde üzerinde Turgutluspor, Gölbaşıspor, Arsinspor ve Düzcespor bulunuyor.

- 2. Grup

Spor Toto 3. Lig 2. Grup'ta Etimesgut Belediyespor doğrudan Spor Toto 2. Lig'e çıkmayı garantilerken Diyarbekirspor, Ofspor ve Bodrum Belediyespor'un dışında play-off oynayacak son takım Adliyespor veya Orhangazispor olacak.

Gaziosmanpaşa, Zara Belediyespor ve Ayvalıkgücü Belediyespor'un lige veda ettiği 2. Grup'ta, 1920 Maraşspor, Manisa Büyükşehir Belediyespor veya Payasspor'dan biri daha ligden düşecek.

- 3. Grup

Kastamonuspor 1966'nın Spor Toto 2. Lig'e yükseldiği 3. Grup'ta, Niğde Belediyespor ve Bayburt Grup Özel İdare'nin dışında Beylerbeyi, Çorum Belediyespor ve Gölcükspor'dan ikisi daha play-off hakkı kazanacak.

Sandıklıspor, Çine Madranspor ve TKİ Tavşanlı Linyitspor'un küme düştüğü grupta Van Büyükşehir Belediyespor veya Körfez İskenderunspor'dan biri daha lige veda edecek.

- Son hafta maçları ve puan durumu

Üç grupta toplam 25 maçın 30 Nisan Cumartesi, bir maçın da 1 Mayıs Pazar günü saat 15.30'da başlayacağı son hafta programları ve puan durumları şöyle:

- 1. Grup

30 Nisan Cumartesi:

Silivrispor-Maltepespor

Arsinspor-Altay

Birlik Nakliyat Düzyurtspor-Tire 1922

Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Turgutluspor

Bursa Nilüferspor-Yeşil Bursa

Kırıkhanspor-Kozan Belediyespor

Düzcespor-Tekirdağspor

Erzin Belediyespor-Zonguldak Kömürspor

- Puan durumu

Takımlar O G B M A Y AV P
1.Büyükşehir Belediye Erzurumspor 34 20 8 6 60 30 30 68
2.Kızılcabölükspor 35 19 8 8 49 34 15 65
3.Tire 1922 34 17 9 8 49 35 14 60
4.Zonguldak Kömürspor 34 17 6 11 50 38 12 57
5.Birlik Nakliyat Düzyurtspor 34 13 15 6 40 33 7 54
6.Erzin Belediyespor 34 14 10 10 48 35 13 52
7.Yeşil Bursa 34 13 11 10 41 31 10 50
8.Tekirdağspor 34 12 8 14 41 43 -2 44
9.Altay 34 9 15 10 42 42 0 42
10.Bursa Nilüferspor 34 10 12 12 33 43 -10 42
11.Kırıkhanspor 34 11 8 15 28 39 -11 41
12.Maltepespor 34 8 16 10 34 31 3 40
13.Silivrispor 34 12 4 18 33 40 -7 40
14.Kozan Belediyespor 34 10 9 15 40 48 -8 39
15.Düzcespor 34 7 17 10 37 47 -10 38
16.Arsinspor 34 9 9 16 32 47 -15 36
17.Gölbaşıspor 35 9 8 18 33 49 -16 35
18.Turgutluspor 34 9 8 17 28 44 -16 35
19.Cizrespor 18 3 7 8 16 25 -9 16
- 2. Grup

30 Nisan Cumartesi:

Etimesgut Belediyespor-Payasspor

Adliyespor-Diyarbekirspor

Orhangazispor-1920 Maraşspor

Sultanbeyli Belediyespor-Denizli Büyükşehir Belediyespor

Kemerspor 2003-Ayvalıkgücü Belediyespor

Manisa Büyükşehir Belediyespor-Gaziosmanpaşa

Sakaryaspor-Sancaktepe Belediyespor

Zara Belediyespor-Yomraspor

Bodrum Belediyesi Bodrumspor-Ofspor

- Puan durumu

Takımlar O G B M A Y AV P
1.Etimesgut Belediyespor 35 20 10 5 50 24 26 70
2.Diyarbekirspor 35 17 9 9 40 26 14 60
3.Ofspor 35 16 10 9 43 26 17 58
4.Bodrum Belediyesi Bodrumspor 35 16 9 10 46 23 23 57
5.Adliyespor 35 15 11 9 43 34 9 56
6.Orhangazispor 35 14 11 10 40 32 8 53
7.Kemerspor 2003 35 14 8 13 54 43 11 50
8.Denizli Büyükşehir Belediyespor 35 14 8 13 42 37 5 50
9.Derincespor 36 13 10 13 35 42 -7 49
10.Sancaktepe Belediyespor 35 14 6 15 40 44 -4 48
11.Sakaryaspor 35 11 15 9 34 39 -5 48
12.Yomraspor 35 13 8 14 37 45 -8 47
13.Sultanbeyli Belediyespor 35 12 10 13 31 31 0 46
14.Payasspor 35 10 13 12 36 38 -2 43
15.Manisa Büyükşehir Belediyespor 35 11 10 14 35 40 -5 43
16.1920 Maraşspor 35 10 11 14 33 37 -4 41
17.Ayvalıkgücü Belediyespor 35 7 12 16 38 58 -20 33
18.Zara Belediyespor 35 8 6 21 23 47 -24 30
19.Gaziosmanpaşa 35 6 7 22 30 64 -34 25
- 3. Grup

30 Nisan Cumartesi:

Gölcükspor-Niğde Belediyespor

Bayburt Grup Özel İdare-Darıca Gençlerbirliği

24 Erzincanspor-Beylerbeyi

Çorum Belediyespor-Körfez İskenderunspor

Van Büyükşehir Belediyespor-Manavgatspor

Bergama Belediyespor-TKİ Tavşanlı Linyitspor

Batman Petrolspor-Dardanelspor

Çine Madranspor-Sandıklıspor

1 Mayıs Pazar:

Kastamonuspor 1966-Dersimspor

- Puan durumu

Spor Toto 3. Lig

Takımlar O G B M A Y AV P
1.Kastamonuspor 1966 35 21 8 6 55 31 24 71
2.Niğde Belediyespor 35 17 10 8 52 32 20 61
3.Bayburt Grup Özel İdare 35 18 6 11 36 25 11 60
4.Beylerbeyi 35 17 7 11 44 36 8 58
5.Çorum Belediyespor 35 17 5 13 46 36 10 56



Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Chapecoense şampiyon ilan edildi