20 Nisan 2018, Cuma


> Galatasaray > Sneijder'in etkinliğine Muslera'dan da tepki var

Sneijder'in etkinliğine Muslera'dan da tepki var

Jan Olde Riekerink'in her maç öncesinde Wesley Sneijder ile kafa kafaya vermesi ve taktiğin belirlenmesi konusunda fikir alışverişinde bulunması takım içinde huzursuzluğa neden olmuş durumda.


13 Eylül 2016 00:29

Sneijder'in etkinliğine Muslera'dan da tepki var

Jan Olde Riekerink'in her maç öncesinde Wesley Sneijder ile kafa kafaya vermesi ve taktiğin belirlenmesi konusunda fikir alışverişinde bulunması takım içinde huzursuzluğa neden olmuş durumda. İlk başlarda Riekerink'in herkesle dost olması, sevecen ve baba tavırlarıyla ön plana çıkması futbolcuları rahatlatıyordu. Fakat son dönemde bu duruma Selçuk kadar isyan eden bir başka isim Muslera. Sneijder'in takım içindeki baskısına tepki gösteren Muslera, Riekerink'in yardımcısına verdiği tepkiyle bu duruma kendi çapında isyan ediyor.

Sneijder'in kontenjanındaki isimler Tolga ve Yasin

Galatasaray'da Jan Olde Riekerink'in yönlendiren isim olan Wesley Sneijder son haftaların golcü ismi Yasin Öztekin'in de sürekli 11'de oymamasını sağlıyor. Galatasaray'ın son şampiyon olduğu sezon iyi bir uyum sağladığı Yasin'in genç Sinan Gümüş'le çok daha iyi anlaştığını söyleyerek 11'de oynatıyor. Sneijder'in en çok tuttuğu isimlerden birisi de tam da kendi istediği gibi orta sahada tek top oynayan Tolga Ciğerci. Sneijder orta sahada topun takılı kalmamasını ve hızlıca kendisine yani ön alana taşınmasını istediği için Tolga'dan da oldukça memnun.

Video sistemi Riekerink ile geri döndü

Hamza Hamzaoğlu'na "yeter artık video izlemekten bıktık" diyerek maç analizlerini kaldırtan G.Saraylı futbolcular Jan Olde Riekerink ile sisteme geri dönüş yaptı. Riekerink'in talebiyle toplantı salonuna yeni nesil bir video izleme sistemi kuruldu. Hamzaoğlu döneminde bu sistem özellikle Burak Yılmaz ve Selçuk İnan’ın tepkisiyle kaldırılırken, sistemine geri dönmesine esprili yaklaşan ise Sabri oldu. Sabri, “bu video benden beter. Kapıdan kovuyorlar, bacadan giriyor” esprisini patlattı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: sneijder, muslera, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor