23 Nisan 2018, Pazartesi


> Futbol > Sneijder, Galatasaray yönetimini bombaladı

Sneijder, Galatasaray yönetimini bombaladı

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder'den yönetime sert eleştiriler geldi. Yıldız futbolcu Riekerink'in de takımın başında kalması gerektiğini söyledi.


05 Haziran 2016 14:00

Sneijder, Galatasaray yönetimini bombaladı

Sarı-Kırmızılı kulüpte geride kalan sezonun ardından muhalif kesimlerden yönetime olan eleştirilerin arkası gelmezken, 32 yaşındaki Hollandalı yıldız da özellikle bazı yöneticiler hakkında sert eleştirilerde bulundu.

"Galatasaray'ı seviyorum"

"32 yaşındayım. Avrupa’nın en büyük futbol ülkelerinde, en büyük takımlarında forma giydim. Herhalde az çok tecrübe edindim. Yönetime ve başkana hep diyorum, ben Galatasaray’ı seviyorum. Gelin bu tecrübelerimi sizlere, kulübe ve takıma faydalı olacak şekilde aktarayım. Bu şansı bana verin. Hep dinliyorlar, hep olur diyorlar ama kimse harekete geçmiyor. Bu beni çok üzüyor..."

"Egoları tavan yapmış yöneticiler..."

"Yönetimde aslında vizyonlu insanlar var. Başkanımız gerçekten çok fedakârlıklar yaptı, yapmaya da devam ediyor. Ama işte o kulübü tam anlamıyla harekete geçirecek, uçuracak hamleleri bir türlü gerçekleştiremiyorlar. Hamle yapacak radikal kararlar alacak yönetici tipi yok. Çoğu yönetici zaten başka şeyler peşinde. Kendi reklamlarını yapıyorlar. Egoları tavan yapmış yöneticilerle Galatasaray bir yere gidemez..."

"Fatih İşbecer neden ortaya çıkmıyor?"

"Mesela Fatih İşbecer... Şimdi kendisi nerede. Çok merak ediyorum. Bir ara hep o vardı, hep ön plandaydı. Denizli’nin gelmesini o istedi. Denizli geldi o şov yapmaya devam etti ama Denizli gittikten sonra Fatih bey ortalarda yok. Nerede ben çok merak ediyorum. Neden ortaya çıkıp konuşmuyor. Neden çözüm üretmeye çalışmıyor. Taraftar da bunu çok merak ediyordur..."

"Kulüp personelinin sıkıntılarını biz gidermeye çalıştık"

"Alacaklarımız konusunda dışarıya hiç sorun yaşatmamaya çalıştık. Yönetim gecikmeler konusunda en iyisini yapmaya çalıştı ama bu şekilde tabii ki bazen sıkıntılar oldu... Bakınız, parayı zaman zaman geç almamız biz futbolcular için çok da önemli değil. Ama Galatasaray Kulübü'nün çok personeli var. Onlar için gerçekten çok uğraştık. Çünkü en çok onlar hak ediyor. Biz çok para kazanıyoruz ama onlar bu şartlarda ailelerine destek olmak zorunda. Ben bu konuları konuşmayı sevmem ama arkadaşlarımızla birlikte onların sıkıntılarını biz gidermeye çalıştık. Bu bizim görevimiz..."

"Tekrar bir macera peşinde değilim"

"Aslında ailece İstanbul’da müthiş bir düzenimiz var. Buraya alıştık. Yaşım da bayağı ilerledi. Tekrar bir macera peşinde değilim. Gerçekten Galatasaray ve İstanbul’u, Türkiye’yi ve taraftarlarımızı çok seviyorum. Bu yüzden ayrılmayı hiç düşünmüyorum. Bu nedenle yönetim bir an önce yeni sezon planlamasını yapmalı. Yorgunum 10-15 gün tatil yapacağım, umarım bu süre içinde herkesi tatmin edecek adımlar atılır."

"Kimse benden hoca konusunda fikir istemedi"

"Herkesin benim hakkımda en çok konuştuğu hoca olayına gelelim... Samimiyetimle söylüyorum. Denizli gelmeden önce kimse ne bana, ne başkasına kim gelsin, kimi tercih edelim diye sormadı. Halbuki bunu tecrübeli futbolculara sormaları gayet de normal. Ama benden kimse hoca konusunda fikir istemedi. Riekerink olayı çok eski. Benim menajerim geçtiğimiz sezon onu altyapıya önermişti. İşin aslı budur, gerisi hep yalandır..."

"Riekerink'in kalmasını isterim"

"Riekerink’in A takımın başına geçmesinden sonra Galatasaray’ın biraz olsun toparlandığı bir gerçek. Daha iyi oynamaya başladık. Kupayı da onunla aldık. Tabii ki kalmasını isterim. Hatta takım arkadaşlarım da onunla iyi bir iletişim kurdu. Herkes onu, o da tüm futbolcuları seviyor. Riekerink kulübe ve takıma da ısındı, bana sorarsanız onun kalması herkesin faydasına olur."

"Denizli ile hiç taktik çalışmadık"

"Denizli geldikten sonra maalesef hiç taktik çalışmadık. Tamam ismine saygım var. Herkes tecrübesini, daha önce Türkiye’de hangi başarılara imza attığını anlattı. Ama koskoca Galatasaray futbol takımı antrenmanda taktik çalışmaz mı? Sadece teknik yetmez ki... Açık söylüyorum Riekerink geldikten sonra antrenmanda taktik çalışmaya başladık. 4 pas yapmaya başladık..."

"Kalbim İstanbul'da, Galatasaray'da ama..."

"Ama sakın yanlış anlaşılmasın. Riekerink takımın başına geçsin geçmesin, benim geleceğimle ilgili bir konu değil. Benim kalbim evet İstanbul’da, Galatasaray’da. Kalmayı da çok istiyorum çünkü ailem ve ben burayı çok seviyorum. Fakat kulüp iyi bir gelecek yeni bir vizyon belirlemezse, iyi ve akıllıca bir transfer politikasıyla gelmezse ben de geleceğimi düşünmek zorundayım."

"Burak'ı o kada bunalttılar ki..."

"Burak Yılmaz neden kulüpten ayrıldı zannediyorsunuz? Adam sıkıldı, o kadar bunalttılar ki, yönetim ona hiç destek olmadı. Kendisini hep yalnız hissetti. Ve bana göre de doğru kararı aldı. Yönetim Burak Yılmaz’un kulübe yaptıklarını, takıma katkısını ne kadar çabuk unuttu. Burak da zaten dayanamadığı için Türkiye’yi terk etti. Kendisini çok seviyorum, başarılar diliyorum."

"Mourinho'nun beni istediği doğru değil"

"Son günlerde Manchester United dedikodusu var. Evet, Mourinho ile özel bir ilişkimiz olduğu bir gerçek. Ama Mourinho’nun beni kesin istediği doğru değil. Henüz bir görüşmemiz de olmadı. Ama bu beni aramayacağı anlamına da gelmez. Kendisi Manchester United ile anlaştıktan sonra tebrik edip, başarılar diledim. Ama unutulmamalı, futbolda her zaman her şey mümkün."

"Fatih Terim'le aramın iyi olmadığı doğru değil"

"Fatih Terim’le aramın iyi olmadığı konuşuldu, yazıldı. Bu doğru değil. Ona büyük saygım var. Milli takımla yaptığı işler müthiş. Türkiye bana göre Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olabilir. Genç ve dinamik bir takımınız var. Bir sürü oyuncu başarıya aç. Çok yetenekli oyuncular ortaya çıktı. Fatih Terim yönetiminde Türk Milli Takımı’na Fransa’da başarılar diliyorum."

Kaynak: Fanatik

Etiket: Galatasaray, Wesley SneijderHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor