22 Haziran 2018, Cuma

> Mehmet Eyüp Yardımcı > Sinir sistemi
Mehmet Eyüp Yardımcı

Sinir sistemi

24 Eylül 2016 23:29

Maçın sonucuna bakılınca en çok eleştirilen isim Şenol Güneş oldu.


Maçın sonucuna bakılınca en çok eleştirilen isim Şenol Güneş oldu.

Yanlış onbir sahaya sürdü, yanlış taktik oynattı gibi eleştiriler en çok öne çıkanlardı.

Maçın ilkyarısına baktığımızda yani Şenol Güneş'in en çok konuşulduğu bölüme dönersek açık ve net görülen tek şey Galatasaray'ın Beşiktaş'ın sinir sistemine baskı yaptığı ve bu baskıyı hakemle birlikte amacına ulaştığı gerçeğini görmeliyiz.

Muslera, Snider, Bruma, Hakan başta olmak üzere topu oyuna geç sokmaları, yavaş hareketlerle bir an önce sonuca gitmek isteyen Beşiktaşlı futbolcuların sinir sistemini bozdu ve oyuna olan konsantrasyonları ortadan kalktı. Özellikle duran toplarda bu konsantrasyon bozukluğu öne çıktı.

Bu avantajı eline alan Galatasaray, orta sahada daha çok etkin olunca Beşiktaş'ın ileri çıkışları uçuş iptaline döndü.

Beşiktaş'ın çok şey beklediği Oğuzhan tıpkı Benfica maçında olduğu gibi sahada görünmez adamı oynadı.

Soyunma odasında bunu fark eden Şenol Güneş, ikinci yarı sahaya beklenen futbolcularla çıkınca, bu farklılığa taraftarda tribünden katkı yaptığında, sinir sistemi onarılmış bir Beşiktaş seyrettik.

İkinci yarı golü bulan Beşiktaş, attığı golün moraliyle inanç oranını üst seviyelere çıkardı ve kısa zaman diliminde muhteşem bir dönüş yaptı.

Maç böyle bittecek denilirken, sahneye her iki takımın kalecisi çıkarak son dakika içinde maçın her iki takım adına galibiyetle sonuçlanmasına izin vermedi.

Uzun zamandır yasakların gölgesinde geçen derbi maçları, bu sefer özellikle Beşiktaş başkanı sayın Fikret Orman ve ona iştirak eden Galatasaray başkanı sayın Dursun Özbek'in sayesinde farklı bir seyire doğru yol açtı.

Bundan sonra ne mi olacak? buna önce yöneticilerin bu olumlu tavrı devam ettirmesi sonrada taraftarların katkısı etki edecektir.

Bu derbinin bir hikayesi vardı, o da dostluk oldu...