24 Haziran 2018, Pazar


> Galatasaray > Serdar Aziz'i Galatasaray'a UEFA transfer ettirdi

Serdar Aziz'i Galatasaray'a UEFA transfer ettirdi

Serdar Aziz'e 4.5 milyon Euro artı 3 oyuncu teklif eden Galatasaray'ın UEFA'nın finansal fair-play kurallarına meydan okumasının arkasında sürpriz bir gerçek yatıyor.


26 Haziran 2016 01:49

Serdar Aziz'i Galatasaray'a UEFA transfer ettirdi

Serdar Aziz'e 4.5 milyon Euro artı 3 oyuncu teklif eden Galatasaray'ın UEFA'nın finansal fair-play kurallarına meydan okumasının arkasında sürpriz bir gerçek yatıyor. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin bonservisli oyuncu alamaması ve alsa bile Avrupa Kupaları'nda oynatamaması yüzünden ''serbest oyuncu" peşinde koşarken sarı-kırmızılılar kesenin ağzını açmış durumda...

Diaby, Kranevitter, Nuri ve Yunus Mallı gibi bonservisleri değerli oyuncularla transfer görüşmeleri yapan Galatasaray'ın güvencesi ise UEFA finansal fair-play kurallarına göre ''defterlerin dönem dönem" incelenmesi. Yani G.Saray bu yaz bonservisli oyuncu transferi yaptığında gelecek sezon Avrupa'da yer alamayacağı için sorun olmayacak.

Gelecek sezon ise cezasını çektiği için bonservisli oyuncu alırsa esame listesine yazdıramayacak. O yüzden Galatasaray Serdar'ı gözünü kırpmadan aldı. Teknik direktörün belli olmasından sonra ise daha pek çok oyuncu da transfer edecek.

Kaynak: Fotospor

Etiket: serdar aziz, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor