26 Nisan 2018, Perşembe


> Beşiktaş > Şenol Güneş'ten Mario Gomez'e yanıt

Şenol Güneş'ten Mario Gomez'e yanıt

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, takımın Şampiyonlar Ligi hedeflerini yorumlayan Mario Gomez'e yanıt verdi. Güneş, "O sözleri ben söyleyebilirim" dedi.


22 Mayıs 2016 23:06

Şenol Güneş'ten Mario Gomez'e yanıt

Ligi şampiyonlukla tamamlayan Beşiktaş'ın en önemli gündem maddelerinden biri, gol kralı oyuncusu Mario Gomez... Alman futbolcunun kalıp kalmayacağı henüz kesinlik kazanmazken, geçtiğimiz günlerde takımla ilgili basına yaptığı açıklamalar dikkat çekmişti. Takımın hedefleri hakkında yorum yapan, ve mutlaka takviye yapılması gerektiğini söyleyen Gomez'e yanıt, bizzat hocası Şenol Güneş'ten geldi.

TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programında konusan tecrübeli teknik adam " Mario Gomez'in Şampiyonlar Ligi hedeflerimiz hakkında söylediklerine katılmıyorum! O tip yorumları ancak ben söyleyebilirim. Mario Gomez gelirken, 'Şampiyonlar Ligi'nde iddialı olursanız geleceğim' dedi mi? Hayır..." diyerek oyuncusunun bu tip yorumlar yapmaya hakkı olmadığını ima etti.

''Gomez'in hakkı var gidebilir''

Şenol Güneş Alman oyuncu Mario Gomez hakkında yaptığı açıklamada, "Mario Gomez bize bir şey söylemedi. Oyuncu iyi oynadığı zaman, değerlendirmeye hakkı var. Transfer onun değerlendirme hakkı. Ama sene içinde hiç konuşmasın, hep çalışsın. Transferde her şeyi konuşsun. Şimdi Gomez'in hakkı var, gider kalır bilemem. Ben, transfer ayında olan oyuncu ile için söylüyorum. Biz Mario Gomez ile devam etmek istiyoruz, Cenk var, Mustafa var. Biz önce elimizdekilerle devam etmek istiyoruz, kadromuzu korumak istiyoruz. Gomez bize şu an için 'gideceğim' demedi" dedi.

''Katacaksa kalsın''

Güneş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz geçiciyiz, camialar kalıcı. Şampiyonluklar getiren hocalar da, oyuncular da oldu. Hepsi gitti geldi. Biz Mario'ya niye değer veriyoruz, buraya kattıklarından dolayı. Katacaksa kalsın, şartlara bakarsak bir mukavele yapıldı, o da hakkını kullanıyor. Mukaveleye göre takımına geri dönebilir, oradan başka yere satıldığı zaman kulübün gelir alma hakkı var. Fakat, gitmesi ona da zarar, bize de zarar. Fakat Beşiktaş teslim olmayacaktır. Bir arayış olacaktır. Kayıplar olabilir, çok daha iyisi olabilir. Tıpkı Demba Ba gibi... Demba Ba da gitsin istemedim, kalsın istedim."

Gomez ne demişti

"Başkanla yaptığımız görüşmede Şampiyonlar Ligi için büyük bir yatırım yapılması gerektiğini konuştuk. Benim Beşiktaş’la ilgili duygularım çok olumlu yönde. Eğer beklentilerim karşılığını bulursa, hedefler doğrultusunda gereken çalışmalar ve transferler yapılırsa burada kalırım.

Şampiyonlar Ligi’nde savunma yapmak zorunda kalabiliriz. Şu soruyu sormalıyız; burada başarılı olmak için mi oynayacağız yoksa sadece orada oynamış olmak için mi oynayacağız? Tabii ki kupayı kazanalım demiyorum ama birkaç maç kazanılmalı ve iç sahada taraftar mutlu edilmeli. Şu an iyi bir kadromuz var ama bazı takviyeler yapılmalı. Şampiyonlar Ligi’nde belki de Real Madrid, Manchester City, Barcelona ile oynayacağız. Buna göre bir yatırım olmalı. Bunu Beşiktaş’a akıl vermek için değil, burada kalmaya hevesli olduğum için söylüyorum.”

Kaynak: TRT Spor

Etiket: şenol güneş, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor