22 Haziran 2018, Cuma


> Beşiktaş > Şenol Güneş'ten 2010-11 itirafı: Yetenek ve emek paraya kaybetti!

Şenol Güneş'ten 2010-11 itirafı: Yetenek ve emek paraya kaybetti!

Türkiye'deki şike olaylarının da irdelendiği "Dirty Games" isimli film Almanya devlet kanalında yayınlandı.


27 Eylül 2016 00:13

Şenol Güneş'ten 2010-11 itirafı: Yetenek ve emek paraya kaybetti!

Türkiye'deki şike olaylarının da irdelendiği "Dirty Games" isimli film Almanya devlet kanalında yayınlandı.

Filmde 2010-2011 sezonunda Trabzonspor Teknik Direktörü olan ve şimdiki Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile yapılan mini bir röportaja da yer verildi.

Şenol Güneş, Dirty Games filminde şu ifadeleri kullandı:

Futbol oynadığım dönemden bugüne Türkiye'de futbol çok farklı dönemler geçirdi. Geçmişte keyif alan,ortak değeri olan futbol bugün geçim kaynağı olmaya başladı. Geçmişte ekonomik olarak az kazanmamıza rağmen daha büyük keyif alıyorduk. Bugün ise daha çok kazanmamıza rağmen keyif aldığımızı düşünemem. Futbolu eskiden garibanlar, fakir aile çocukları oynarlarken zenginler izliyordu; şimdi ise futbolu oynayan futbolcular zengin olduğundan futbolu şimdi zenginler oynuyor, daha fakir olanlar izliyor.

2010/11 sezonunda ilk yarı biz 9 puan öndeydik. İkinci yarı biz yarış yaparken ilk yarıya göre 3-4 puan geride kaldık. Lig sonunda Fenerbahçe ile aynı puana geldik.

Son Karabük maçı bittiğinde şike sürecinden hiçbirimiz bir şey bilmiyorduk. Sadece maç bittiğinde şunu söylemiştim; “yeteneğin ve emeğin savaşıyla paranın savaşında biz kaybettik.”

Yani bugün Türkiye'de şike var mı yok mu sorulduğunda kimine göre var kimine göre yok. Halbuki polis kayıtlarında var. O zaman hangisi doğru? Polis mi yanlış yaptı, devlet mi, savcı mı burada. Kötü olan şu; ortada bir ölü var, bir katil var. Ne ölüyü gömdük ne katili hapise attık. Yani o zaman boşlukta bıraktık bunu.”

Kaynak: Fotospor

Etiket: şenol güneş, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 1 Yorum

bize ts spordan şike teklif edildi diyen futbolcular,nereye gittiğini açıklayamadığınız milyonlara rağmen şampiyon olamayan bir takım tsspor ve aynı dönem şike yaptı denilen takımın başındaki koca yürekli filozof

rasat07fb - 12:48 27-09-2016Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor