21 Mayıs 2018, Pazartesi


> Beşiktaş > Şenol Güneş'i istifanın eşiğine getiren olaylar!

Şenol Güneş'i istifanın eşiğine getiren olaylar!

Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman'la, Şenol Güneş arasındaki gerginlik zirve yaptı.


20 Ağustos 2016 07:30

Şenol Güneş'i istifanın eşiğine getiren olaylar!

Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman'la, Şenol Güneş arasındaki gerginlik zirve yaptı. Dün yapılan zirve oldukça gergin geçerken, Güneş istifanın eşiğine geldi. Güneş ile yönetim arasında yaşanan gerginliği yaratan süreç ise yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Güneş ile yönetim arasındaki gerginlik geçen sezona dayanıyor. İşte şampiyonlukla hasır altı edilen süreçte tarih tarih yaşananlar:

* Çebi, Bursaspor'a giden Dzsudzak ile anlaşmış, Güneş'te Macar oyuncuya olur vermişti. Orman, Q7 ismini gündeme getirdi. Güneş veto etti ama Portelizli alındı.

* Yönetim van Persie ile anlaştı, Güneş "istemem" dedi. Mario Gomez de, Güneş'in listesinde olan bir isim değildi.

* Oğuzhan, Lazio'ya gitmek istedi. Yönetim İtalyanların 6 milyon Euro'luk teklifini kabul etti. Şenol Güneş zor engelledi.

* Devre arasında Ersan ayrılmak istedi. Güneş "gitmesin" dedi. Yönetim "bu parayı bir daha bulamayız. Çocukta gitmek istiyorum" dedi.

* Güneş, Ospina'yı istiyordu. Güneş ise "Boyko" dedi. Tecrübeli teknik adam, hareketli ceza sahası kaleci tercih ederken, Orman 6 pas kalecisi Ukraynalıyı tercih etti.

* Aras bir anda transfer edildi. Orman, Güneş'e "bunu hazırla, Töre'yi sezon sonunda satacağız. Gelecek sezon kullanırsın" dedi. Güneş, "şu anda uğraşamam" dedi. Pratik kazanması için Mallorca'ya verildi. Fakat Ermeni oyuncu orada da tutanamadı. Güneş sezon başında, "işime yaramaz. Takasta kullanın" dedi.

* Rhodolfo'nun sakatlığında bir de Ersan gidince, Güneş ikinci stoperi de istedi. Yönetim Celta'dan Cabral ile Getafe'den Alexis'i önerdi. Güneş, Cabral'ı tercih etti. Yönetim Alexis'i transfer etti.

* Devre arasında kiralanan Marcelo için Güneş, "iyi bir yedek olur" dedi. 2 milyon euro'ya bonservisinin alındığını öğrenince küplere bindi. Marcelo'ya verilen paranın üzerine 2 milyon euro daha koyup Serdar Aziz'i neden almadıklarını sorguladı.

* Yönetim Fabri ile anlaştığını söyleyince Güneş çıldırdı. Tecrübeli teknik adam, "kurallardan haberiniz yok mu. İki yabancı kaleciyi 18'de tutamıyorum. Tribünde olacak bir isim için 1 milyon euro'dan fazlasını vermek günah" dedi. Neden bonservisi elinde olan Ali Şaşal'ı almadıklarını sorguladı.

* Yönetim Kolarov ile görüştü. Anlaşma noktasına geldi, "Güneş o paraya sol bek mi alınır?" deyince transfer yattı. Adriano'nun transferi ise Güneş'i keyiflendirdi.

* Gökhan Gönül ismi gündeme gelince Orman, "sakatlığı var diyorlar" dedi. Güneş, "alabiliyorsak, hiç düşünmem" diyerek kestirip attı.

* Töre'nin ayrılmasını hiç istemedi. Genç oyuncuya, "Şampiyonlar Ligi'nde çok iş yapacağız" dedi. Töre gider gitmez, "çalıştığım en iyi hoca Bilic" deyince hayal kırıklığı yaşadı.

* İsmail'in gitmesini hiç istemedi.

* Sosa'dan umudunu sezon biter bitmez vazgeçşti. Orman kendisinden habersiz Arjantinli oyuncuyu kamptan, "git kafanı dinle" diye İstanbul'a gönderdiğini Güneş çok daha sonra öğrendi.

* Orman, Balotelli ile Monte Carlo'da anlaştı. Güneş'e "ne dersin" dedi. Tecrübeli teknik adam, transfer edilip önüne konulmasını, alelacele düzenlediği basın toplantısında söyledikleriyle engelledi. Orman, bu çıkış sonrasında çok kızdı.

* Gomez’in dönmeyeceğini anlayınca, Orman’a “Eren’i alalım o zaman. Ligi tanıyor” dedi. Görüşmeler başlayınca, G.Saray işi bitirdi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: şenol güneş, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor