25 Mayıs 2018, Cuma


> Beşiktaş > Şenol Güneş: Söylediklerinize dikkat edin

Şenol Güneş: Söylediklerinize dikkat edin

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, 2-2 berabere biten Galatasaray derbisi sonrası açıklamalarda bulundu.


24 Eylül 2016 22:56

Şenol Güneş: Söylediklerinize dikkat edin

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, 2-2 berabere biten Galatasaray derbisi sonrası Lig TV'ye konuştu.

Şenol Güneş ilk olarak, ''Skor 3-2'de yapabilirdik. 3-2 mağlup da olabilirdik. Panik ve baskı sebebiyle oyun anlayışımızda çok eksiklik vardı. Hücumda çoğalamadık. Rakibin sahayı iyi kullanmasına izin verdik. Hatalar ve şanssızlık var. Yediğimiz ikinci gol de bizim hatamız. Oyuncunun becerisi var ama 8 oyuncunun içerisinde bu hareketleri yaptı. Rakibi karşılayamadık hem de hücum edemedik. İkinci yarı anormal şekilde ilk yarıda yaptığımızın tersini yaptık. Hem baskı yaptık. Hem de rakipten önce hareket ettik. Savunmaya dönüp yardım ettik. 4-5 tane net pozisyonumuz vardı. İlk yarı çok hatalar yaptık'' dedi.

İkinci yarıda takımda yaşanan değişim için ise Güneş, ''Oyun formatında değişiklik yaptık. Hücuma gittiğiniz zaman etkin bir şekilde atağı bitirebilirseniz ve hemen geri dönerseniz olumlu. İlk yarıda bunu yapamadık. İkinci yarıda yaptık. İlk yarıda topu aldığımız zaman iyi kullanamadık. Rakibe izin verdik. İlk yarı en kötü ihtimalle beraber bitirebilseydik çok farklı olurdu. İlk yarı oyun olarak kötüyüz. Bütün oyuncular için söylüyoruz'' diye konuştu.

Dinamo Kiev maçı için ise Güneş, ''Tarihleri biz koymuyoruz. Takım hazır olacak. Biz futbol oynama çalışacağız. İyi sonuç almak istiyoruz. Güzel oyunumuzu ortaya koymak istiyoruz. bugün hatalar fazlaydı'' dedi.

BASIN TOPLANTISI

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, güzel bir atmosferde maç oynadıklarını belirterek, “İlk yarı biraz panik içinde, baskı altında oynadık. İlk golde hem hata hem şanssızlık oldu. Önde adamımız olmasına rağmen ön direğe çarptı ve arkaya boş adama düştü. Galatasaray için bir avantajdı bu gol. İkinci golde de baskı yapmadık. Topu bekledik, aldığımız topları yavaş kullandık. Rakip tam düşündüğü gibi oyun oynadı. İkinci yarı hem baskı hem hızlı dönüşler yaptık. İkinci devrede olması gereken oldu. Buna rağmen son dakika pozisyon verdik, sayımız fazlayken. Bu bizim eksiklerimiz. 3-2’yi de bulabilirdik maçta. Seyir zevki yüksek oldu. Oyuncuların emeklerine sağlık” dedi.

“Oyunun iki yönünde de yoktuk ilk yarıda”

Kendi fikrine göre çıktığı 11 ve oynadığı oyunun doğru olduğuna dikkat çeken deneyimli çalıştırıcı, “Oğuzhan’a oyunu bütünleştirmek, medya bakışında doğru olabilir. Topu karşılayamadığımız için gol yedik. Orada hata yapmıştı. Atiba ve Oğuzhan rakibi kontrol etmede sıkıntı çektiler. Takım olarak biz etkisiz ve olumsuzduk. Sadece Oğuzhan’a bağlamak doğru değil. Futbol anlayışı değişince ve topu da iyi oynayınca, baskılı oynayınca bizim lehimize döndü maç. Oyunun iki yönünde de yoktuk biz ilk yarıda. Eleştirilerin olması normal. Benim oyunumun doğru olduğunu düşünüyorum. Oyun anlayışında siz nasıl diziliş yaparsanız yapın futbolun yönlerini doğru yapmazsanız hiçbir şey olmaz. Önemli olan etkinliktir. Oyunu kontrol etmemiz gerekirken, rakibe kolaylık sağladık. İyi baskı yapamadık. Hücumda çoğalamadık. İkinci yarıda da top kazanarak rakip sahaya girdik” açıklamasında bulundu.

“Bir oyuncuyu ne hain ne kahraman yaparız”

“Bir oyuncu ile ne hain ne kahraman yaparız” diyen Güneş, “İkinci yarı takım olarak iyiydik. Gayretinden memnunum oyuncularım. Futbol adına eksikler yaptık, bu bir oyuncu ile ilgili değil. O kadar şartlar olumsuz olmasına rağmen oyun bakımından sıkıntı yok. Yapmamız gerekenleri ilk yarı yapmadık” diye konuştu.

“Söylediklerinize dikkat edin”

Güneş, “Kadro kurmakta zorlanıyor musunuz?” sorusu üzerine ise, “Bütün oyuncular elinden gelen gayreti gösterdi. Neden zorlanayım. 11’im var, 18’im var. Söylediklerinize dikkat edin” cevabını verdi.

“Galatasaray üstün değildi biz hata yaptık”

"Galatasaray üstün olduğu için 2 gol atmadı, bizim hatamızdan gol attılar” diyen Güneş, “Biz çoğu yönde eksiktik. Golle beraber bu daha da fazlalaştı, panik halindeydik. Topu iyi kullanamadık. Baskı anında yavaş davrandık. Hücumda çoğalamadık. Bunları düzelttiğiniz zaman büyük takım olursunuz. İki yarı daha çok istedik ve rahattık” ifadelerini kullandı.

“Galibiyeti hak ettik”

Güneş ayrıca, bugün galibiyeti hak ettiklerini söyleyerek, “Galatasaray’ın gerisinde değil oyunumuz. Oyun oynamaya çalışan ama ilk yarı başaramayan bir takımdık. Bizim hatalarımızı iyi kullandılar. Biz futbol oynayama çalışıyoruz ve her maçı kazanmak için çıkıyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Lig TV

Etiket: şenol güneş, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor