22 Şubat 2019, Cuma


> Beşiktaş > Şenol Güneş, derbi öncesinde bazı rakamlar üzerinde duruyor

Şenol Güneş, derbi öncesinde bazı rakamlar üzerinde duruyor

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe derbisi öncesinde özellikle bu rakamlar üzerinde duruyor.


23 Eylül 2018 04:09

Şenol Güneş, derbi öncesinde bazı rakamlar üzerinde duruyor

Pazartesi günü oynanacak derbi öncesinde Şenol Güneş 11’ini tek isim dışında netleştirdi… orta sahada Medel’in cezalı olması nedeniyle Necip ve Tolgay arasında gidip geliyor.

Necip’le sahaya çıkıp, Fenerbahçe seyircisinin kuracağı baskıyı güçlü orta saha etkinliği ile kırmak.

Tolgay’la sahaya çıkıp, daha çok pas yapıp, daha fazla hücum oynayıp, Fenerbahçe’ye daha ilk dakikadan şansınız yok mesajı vermek.

Şenol Güneş, bu rakamlar üzerinde duruyor

Fenerbahçe derbisi öncesinde Şenol Güneş bazı rakamlar üzerinde duruyor… topla oynama oranlarının mutlaka 600’ün üzerinde olmasını isteyen Güneş, isabetli pasın ise 350’nin üzerinde olmasına özellikle dikkat çekiyor. Paslı oyunda yüzde 75 isabet sağlamaları durumunda derbinin kendilerine döneceğine inanan tecrübeli teknik adam, ceza alanına atacakları topta 50’nin altına düşmemeleri gerektiğini savunuyor. Ceza alanında en az 30 kez topla oynamalarını kilit olarak görüyor. Şut sayılarını 20’nin üzerinde tutmaları durumunda en az 10 isabetli şut çıkarabileceklerine inanıyor.

Şenol Güneş şut istiyor

Fenerbahçe derbisinde şut sayılarını 20’nin üzerinde tutmalarını isteyen Şenol Güneş, Q7, Babel, Larin, Ljajic ve Oğuzhan’ı sürekli şut atmaları konusunda uyarıyor. Larin’e Babel’e şut açması için alan açması uyarısı yapan Güneş, Oğuzhan’a ise önü açılması durumunda mesafe tanımaksızın vurmasını istiyor. Ljajic’in de en az Babel kadar şut kalitesi olduğuna inanan Güneş, Sırp oyuncunun gol bulacağına inanıyor. Tecrübeli teknik adam F.Bahçe maçlarında her zaman üst düzey futbol oynayan Q7’ye de beklenmedik şutlar çıkarması direktifleri veriyor.

Quaresma'dan Adalı'ya söz

Yeniden yönetime dönen Serdal Adalı’yı ilk kutlayan isim olan Ricardo Quaersma, “babam” dediği yöneticiye “Fenerbahçe galibiyeti” sözü verdi… Portekizli oyuncu geçen sezon bir maçta galibiyeti getirdiğini diğerinde ise kırmızı kart görerek hayal kırıklığı yarattığını hatırlatarak, “ikinci maçta yaptığı aptallık bu kez olmayacak. İlk maçtaki Q7 sahada olacak” sözü verdi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: şenol güneş, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın