23 Haziran 2018, Cumartesi


> Beşiktaş > Şenol Güneş bunu nasıl başardı?

Şenol Güneş bunu nasıl başardı?

Geçen sezon sonunda takımdan ayrılmanın eşiğine gelen Oğuzhan Özyakup, yuhalanan Tolga Zengin, sakatlıklardan unutaln İsmail Köybaşı, kötü çocuk Quaresma, unutulan Mario Gomez... hepsi Şenol Güneş'le yeniden doğdu.


20 Nisan 2016 01:29

Şenol Güneş bunu nasıl başardı?

Geçen sezon sonunda takımdan ayrılmanın eşiğine gelen Oğuzhan Özyakup, yuhalanan Tolga Zengin, sakatlıklardan unutaln İsmail Köybaşı, kötü çocuk Quaresma, unutulan Mario Gomez... hepsi Şenol Güneş'le yeniden doğdu. Şampiyonluğa giden Beşiktaş'ın temel taşı oldular. Peki Güneş ne diyor?

"İşimiz oyuncunun eksiklerini gidermek. Bunun için fiziksel ya da taktik antrenmanlar yaptırıyoruz değil mi? Peki, davranış bozukluklarını gidermezsek bunlar ne işe yarar? O da bizim görevimiz. Birinci görevimiz. Bir oyuncunun yeteneklerinin yanında karakteri de çok güçlü olacak. Tenkitten ya da övgüden az etkilecek. Ne yaptığını bilen, doğru analizler yaparak kendisine yön verebilen, toplumla ilişkilerini iyi kurabilen, takım içindeki dengeleri gözetebilen, baskı altında kendisini yönetebilen oyuncuları ortaya çıkartabilmek bizim görevimiz!"

Güneş, 'Barça gelse Türkiye'de iş yapamaz' dedi

Şenol Güneş sezon başında Beşiktaş'ın başına geçerken Başkan Fikret Orman'la çok kısa bir toplantı yaptığı ve sonra da iki tarafın anlaşmaya vardığı ortaya çıkmıştı. O toplantının içeriği ile ilgili çok ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Orman'ın, Güneş'e, "kimleri transfer etmek istersin?" diye sorduğu Güneş'in ise, "Barcelona'nın bütün oyuncularını al Türkiye'ye getir. Barcelona gibi oynayamazlar. Çünkü bizde düzen yok. Oyuncu almak değil. Eldeki oyuncuya parasını tarihinde ödeyelim. İlgimiz, övgümüz doğru olsun yeter" cevabı verdiği bildirildi. Orman'ın bu sözler üzerine Güneş'e onay verdiği öğrenildi.

 

Kaynak: Fotospor

Etiket: şenol güneş, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor