23 Şubat 2019, Cumartesi


> Diğer Sporlar > Şencan Fotocan Koşusu’nu BEDWULF kazandı

Şencan Fotocan Koşusu’nu BEDWULF kazandı

TJK Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmış olan ve 2017 yılında aramızdan ayrılan merhum Asli Üyemiz Şencan Fotocan adına düzenlenen (KV-8/S) koşu 27 Ocak Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleştirildi.


28 Ocak 2019 11:42

Şencan Fotocan Koşusu’nu BEDWULF kazandı

4+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus mücadelede 7 safkan start aldı. Serkan Ülgen’in sahibi olduğu ve Yaman Zingal tarafından yetiştirilen BEDWULF (Yonaguska - Alfunun / Sadler’s Wells) son 400’de artan temposuyla liderliğe ortak oldu ve potoya kadar sürecek bir çekişmenin içine girdi. İç kulvarda kendisine ısrarla direnen rakibini burun farkıyla ekarte ederek jokeyi Erhan Yavuz idaresinde galibiyete ulaştı.

 

1400 metre kum pistte koşulan Şencan Fotocan Koşusu’nda ikincilik, verdiği kıyasıya mücadeleyi açık ara favori olan BEDWULF’un gerisinde tamamlayan ALAÇATI AĞASI (El Salvador - Alakuş / Sri Pekan) isimli safkanın oldu. 4 yaşındaki doru at ASKOROZ (Cuvee - Taşçı Kızı / Ajmera) üçüncülükte, koşudaki tek kısrak PANTA RHEI (Artie Schiller - Orange Crush / Distorted Humor) de dördüncülükte yer aldı.

72.500 TL birincilik ikramiyeli mücadelede kazanan safkan için bitiriş derecesi 1.26.76 olurken, farklar Burun - 3,5 Boy - Baş şeklinde sonuçlandı.

Kaynak: tjk

Etiket: Şencan Fotocan Koşusu’nu BEDWULF kazandı, tjkHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın