26 Nisan 2018, Perşembe


> Galatasaray > Selçuk İnan'ın koltuğu bu yüzden sallanıyor

Selçuk İnan'ın koltuğu bu yüzden sallanıyor

Galatasaray'da ortaya çıkan Selçuk İnan krizinin altındaki nedenler belli oldu.


15 Eylül 2016 00:05

Selçuk İnan'ın koltuğu bu yüzden sallanıyor

Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek yeni dönem için yeni sözleşmeler hazırlattı. Bu sözleşmelerde futbolculara maç başılarının puan primi üzerinden verileceği yazılıyor. Tüm futbolcuların önlerine gelen bu sözleşmeleri imzalaması ise Galatasaray yönetimi için özellikle UEFA karşısında çok önemli. Çünkü bugünkü şartlarda Muslera, Selçuk gibi pek çok oyuncu 15 bin ila 25 bin Euro arasında puan alınamasa bile çok yüksek maç başları kazanıyorlar.

Kesilen cezaların nedeni...

Aslında bu "feragat" isteği yeni de değil. Burak Yılmaz'ın vedası sırasında, "sizden feda istemiyorum ama fedada bulunmak isteyen varsa da, kapımız herkese açık" sözlerine cevap alamayan Özbek, "feragat" toplantıları yapmıştı. Herhangi bir futbolcu alacaklarında indirime gitmediği gibi, "feragat" yapabileceği ile ilgili bir sözleşme de imzalamamıştı. Hatta Galatasaray'da yönetimin kestiği cezaların da "feragat" ile ilgili olduğu herkese alacağı toplam maç başı oranına göre ceza kesildiği iddia edilmişti.

Selçuk İnan'ın koltuğu sallanıyor

Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek'in yaptığı konuşmanın benzerini geçen sezon Mustafa Denizli yapmış ve "bundan sonra maç başı ve galibiyet primi yok" demişti. Muslera, Podolski ve Sneijder gibi isimler paralarını tıkır tıkır alırken yerlilere ise maç başı ve prim ödemesi kesilmişti.

Selçuk İnan'ın yaşadığı krizin de daha o günlere dayandığı bildirildi. Selçuk İnan ipleri çekilen Umut Bulut ve Olcan Adın'la beraber isyan ederken, Başkan Dursun Özbek'in "feragat" talebine olumlu cevap vermemişlerdi. Yönetim isyankar isimlerde Umut ve Olcan'ın biletini keserken, kaptan Selçuk'un koltuğu da sallanıyor. Selçuk'un önüne birkaç kez maç maçı başa alacaklarını "feragat" ederek "puan başına prime çevirmesi" ile ilgili sözleşme uzatılmış fakat kaptan bunu kabul etmemişti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: selçuk inan, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor