17 Ocak 2019, Perşembe


> Galatasaray > Seçime 1 gün kala Galatasaray'da dengeler değişti

Seçime 1 gün kala Galatasaray'da dengeler değişti

Seçim öncesinde Galatasaray’da “kılıçlar” çekildi…


20 Ocak 2018 01:28

Seçime 1 gün kala Galatasaray'da dengeler değişti

Fatih Terim’in de üyesi olduğu ve pek çok toplantısına katıldığı Paper Moon grubu, Dursun Özbek’in karşısına aday olarak çıkan Mustafa Cengiz’i destekleme kararı aldı.

Faruk Süren, Ali Dürüst, Fatih Altaylı, Abdürrahim Albayrak ve Fatih Terim’den oluşan grup, Terim’i karşısına alarak Cengiz yönetimine Süren’in damadı Burak Elmas ile Abdürrahim Albayrak’ı sokma kararı aldı.

Cengiz’in seçilmesi durumunda Elmas ve Albayrak, Sportif AŞ’de yönetici olacak. Futbol Albayrak’a bağlanacak. Elmas ise CEO olacak.

Elmas, Sayın Mustafa Cengiz'e bu zor yolculukta ve sonrasında her türlü desteği vereceğimi söylemiştim. Teveccüh edip vereceği her türlü görev için sözüm geçerlidir. Biz Galatasaraylıyız ve hep buradayız” sözlerini kullandı.

CENGİZ’E SÜRPRİZ DESTEK! KIRAÇ, ÖZTÜRK VE YALMAN

Paper Moon grubunun Cengiz’in arkasında birleşmesi ise kongre öncesinde bir anda tüm dengeleri değiştirdi… daha Perşembe gününe kadar kongre için 3 bin civarında üyenin sandığa gideceği ve beyaz oy kullanan pek çok üyenin Özbek’in başkanlığını meşrusuzlaştıracağı iddia ediliyordu.

Son 15 gündür Özbek’e “kongreye ertele” baskısı yapan Paper Moon grubunun taraf olmasının nedenin ise İnan Kıraç’tan alınan söz olduğu iddia edildi. Özbek yönetimine Özkan Olcay’ı sokan Kıraç’ın Paper Moon grubuna verdiği destek şaşkınlık yarattı. Bu arada Paper Moon Grubu’na bir destekte Alp Yalman ile Adnan Öztürk’ten geldi.

Kaynak: FotosporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın