23 Şubat 2019, Cumartesi


> Diğer Sporlar > Şavşat Veliköy kar üstü güreşleri için kamyonlarla kar taşındı

Şavşat Veliköy kar üstü güreşleri için kamyonlarla kar taşındı

Şavşat Veliköy'de hafta sonu 24''üncüsü düzenlenecek Uluslararası Kar Üstü Karakucak Güreşleri için bu yıl yeterince kar yağmadı. Ancak uluslararası yarışmanın yapılmasında Veliköy muhtarlığı kararlıydı. 60 kilometre mesafedeki Sahara Dağı'ndan köye kamyonlarla kar taşındı.


31 Ocak 2019 14:32

Şavşat Veliköy kar üstü güreşleri için kamyonlarla kar taşındı

Artvin'in Şavşat ilçesine bağlı Veliköy'de bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Kar Üstü Karakucak Güreşleri için geri sayım başladı.

Veliköy Muhtarlığı ve Veliköy Kültür ve Dayanışma Derneği`nin ortaklaşa düzenleyeceği etkinlik için Artvin'in yanı sıra, İstanbul, Samsun, Erzurum, Rize ile Gürcistan, İran, Ukrayna ve Azerbaycan'dan 200'e yakın sporcu davet edildi.

Hazırlıkların tamamlandığı ilçede bu yıl yeterli kar yağmayınca tertip komitesi etkinlik alanına kar taşınmasına karar verdi.

Sahara Dağı'nda iş makineleri ile kamyonlara yüklenen kar kütleleri 60 kilometre mesafedeki köye taşındı. Yaklaşık 20 kamyon kar kütlesi, getirildiği etkinlik alanına döküldü. İş makineleri ile karın serildiği alan güreşlere hazır hale getirildi.

Kaynak: iha

Etiket: veliköy kar güreşleriHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın