18 Haziran 2018, Pazartesi

> Ufuk Er > Şanslıyız...
Ufuk Er

Şanslıyız...

16 Haziran 2016 20:16

Avrupa Şampiyonasında 1. maçlar tamamlandı. Tamamlanan 12 maç sonrasında görüşlerimi şöyle bir derledim ve sizlerle paylaşmak istiyorum.


Şampiyona müthiş gollerle başladı. Eğer izleyemediyseniz izlemenizi tavsiye edeceğim müthiş goller var. Fransa-Payet, Galler-Bale, İngiltere-Dier, Hırvatistan-Modric, İtalya-Pelle..

Dikkatimi çeken oyuncular ise W.Wiise (Slovakya), Milik (Polonya), D.Payet (Fransa), I.Perisic (Hırvatistan), L.Modric (Hırvatistan).. Bu isimler şampiyonaya inanılmaz başladılar.

85. dakikadan sonra atılan goller de bu turnuva da dikkatimi çekti. Gol atan 17 takımdan 7 tanesi 85 den sonra gol sevinci yaşadı. Toplam da ise atılan 22 golün 7 tanesi 85 den sonra geldi. Bu da %32 lik bir oran ki müthiş bir yüzde. Bu arada Milli takımımız da dahil 7 takım 1. maçlar sonunda gol sevinci yaşayamadı. Son 5 dakika da gelen gollerin açılımı şöyle, Fransa 2. gol, Galler 2. gol, Almanya 2. gol, İtalya 2. gol, Macaristan 2. gol, Rusya ve İspanya'nın golleri.

İlginç olan diğer bir istatistik ise, 12 maçtan 6 tanesi tek fark, 3 tanesi iki fark, 3 tanesi de berabere bitti. Eee bunun neresi ilginç diyecek olursanız hemen açayım; 2 fark biten 3 maçın skoru da 2-0 sonuçlandı ayrıca 3 maç berabere dedik ve burada da yine aynı skor vardı 1-1 lik beraberlikler. Tek farklı galibiyetlerin ise 4 tanesi 1-0, 2 tanesi 2-1 bitti. Skorlar değişiklik gösterecek mi, daha fazla gollü maçlar olacak mı hep birlikte seyredip göreceğiz.

Bir de kanaatimce skoru göz önünde bulundurmadan iyi futbol ile turnuvaya başlayan takımlar oldu. Bunlar, açılış maçında Fransa karşısında ki Romanya, K.İrlanda ya atak yapma fırsatı bile vermeyen Polonya (bu maçta korkunç istatistikler var) ve maalesef Milli takımımız karşısında ki Hırvatistan.

Sürpriz oldu mu? Bence henüz çok büyük bir sürpriz yaşamadık ama ilk maçlar sununda şunu söyleyebiliriz. Son dakika ya kadar heyecanın bitmediği bir turnuva seyrediyoruz. Bu da tüm futbolseverlere inanılmaz keyif veriyor hele bir de harika goller olunca değmeyin keyfimize. İşte bu yüzden başlığımız ''Şanslıyız'' 

Unutmadan favorimiz İtalya ise Belçika galibiyetiyle gruplara açılış yaptı. Hatırlatayım dedim.

Milli takımımız maalesef beklediğim gibi Hırvatistan mağlubiyetiyle başladı ama benim umutlarım zaten son 2 maçta ki alacağımız puanlardı. İspanya maçından umutluyum. Malum biz zoru seviyoruz. Allah'a emanet olun..