27 Mayıs 2018, Pazar


> > Şampi...

Şampi...

Çok az kaldı. Akhisar maçında alınacak galibiyet bu işi tamamıyla bitirebilir. Yani matematiksel garanti olmasa da bitti denilen seviyeye getirecek. Hazırlıklara başlanılacak.


Daha dün gibi aklımda Bilic’in ilk senesindeki Sivasspor maçı, 3-0lık mağlubiyet sonucu şampiyonlar ligine direk katılım biletini kaçırmıştı. Yine bu dönemlere yakındı, Nisanın ya 3. haftası ya da 4. haftası idi. Şampiyonlar ligi bileti çok önemli idi. Oyuncular tecrübesiz ve yetersiz kalmıştı Sivasspor karşısında, büyük takım havasından çok uzaktılar.

O günden bugüne çok yol alındı. Sivasspor karşısında çok rahattı Güneş’in talebleri, herkes sahanın en kötüsü de dahil elinden geleni yaptı. Kaza olmayacağını belli ettiler. Skor 2-1 ama çok rahat 4, 5 atabilecek durumdaydı. Sosa, Oğuzhan ve Gomez yorulmadan, kendilerini hiç zorlamadan işi çözdüler. 4 yıldır ilk kez bu kadar rahat söylüyorum. Artık Beşiktaş Şampi…

İsmail ve Kerim hücumda daha bilinçli olmalı

Hem İsmail hem de Kerim, kanatlardan bindirdiklerinde yaptıkları şey hep ezbere topu içeri atmak. Bu organizasyonların yüzde 90’ı rakip takımın topu kapması ya da kesmesi ile sonuçlanıyor. Bunu bilinçli yapmalılar nereye, kime attıklarını bilerek. Eğer bunun üzerinde çalışırlarsa performansları yüzde yüz artacak.

Olcay topu kaleye at! At Olcay at!

Şenol Hocanın Olcay tercihini hep eleştirenler şu hususta yanılıyorlar. Takımın Ofans hattındaki en defansif hatta tek defansif oyuncusu Olcay. Rakibi bunaltıyor fakat Olcayın artık şu şansızlığını kırması lazım. Kendisi de artık stres olmaya başladı. Çok pozisyon yakalıyor ama hep harcıyor. Ofans hattındaki çalışkanlığını skora da yansıtmalı.

Gökhan Töre satıldı mı?

Töre’nin devre arası satıldığı iddiaları en son duyumlara göre iyice gerçeğe yakınlaştı. İlk başta pek fırsat vermiyordum ama sağlam kaynaklar kulağıma fısıldamaya başladı. Böyle bir silahın çokça yedek kalması pek mantıklı gelmiyor artık.

Gelecek senenin planlaması yapılmalı

Şimdiden gelecek sezonun transferleri için çalışmalar hız kazanmalı. Fikret Orman ve ekibi 4 yıllık süreçte giderek ustalaştı ve zor dönemi atlattı. Fakat şimdi yeni bir süreç geliyor. Şampiyon olunursa ki artık çok yakın, başarılı transfer ve yatırım politikaları devam ettirilebilecek mi? Yoksa zafer sarhoşluğu ile bu devrim yarıda mı kesilecek?Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor