21 Nisan 2018, Cumartesi


> Trabzonspor > Sadri Şener'den Muharrem Usta'ya salvo!

Sadri Şener'den Muharrem Usta'ya salvo!

Sadri Şener, Kuzey Ekspres Gazetesi'ne verdiği röportajda Başkan Muharrem Usta'ya ve Asbaşkan Ahmet Çubukçu'ya yönelik çarpıcı mesajlar gönderdi.


23 Haziran 2016 20:09

Sadri Şener'den Muharrem Usta'ya salvo!

İşte Sadri Şener'in Sertaç Hellaç'a yaptığı değerlendirmeler

HACIOSMANOĞLU YÖNETİMİ NASIL İBRA EDİLİR!

İbrahim Hacıosmanoğlu’nun ibra edilmesi, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in hatasıdır. Orada ne düşündü de ibra etti, bilemiyorum. Ahmet Metin Genç, gerçek Trabzonsporlu olsa idi, oradaki oylama kafa kafaya bile olsa, inisiyatifini ibra etmeme yönünde kullanmalıydı. Bu, Genç’in çok büyük bir yanlışıdır. Allah uzun ömür versin de… Bu yanlışı, Ahmet Metin Genç’in mezar taşına yazılmalıdır. Trabzon, bu konularda çok zayıf; hemen iktidar tarafına geçen bir il.

O YÖNETİMİN OKUMA YAZMA ORANI DÜŞÜKTÜ

Trabzonspor çok güç durumda ve bunun sebebi de Trabzon halkıdır. Tavır koyamadılar. Benden sonraki yönetimin okuma yazma oranı çok düşüktü. Tarihiyle, sporuyla, kültürüyle, siyasetçileriyle ünlü kente yakışmayan bir yönetimdi. Bundan öte, ayıp bir yönetimdi. Trabzon’u çok küçülttü. O kadar küçülttü ki; Doğu Karadeniz’in Başkenti olan Trabzon artık son kenti oldu. Buna ne vali, ne siyasiler, ne belediye başkanı, ne de üniversite ciddi anlamda tavır koyabildi.

MENAJERLERE O KADAR PARA VERİLİR Mİ?

Önüne gelen bize 6-7 gol attı. Bu nedir? Biz bunları yaşasak, bizi peşisıra idam ederlerdi. Takım transfer yapamıyor. Buldukları menajerlerden oyuncu aldılar. 30-35 milyon Euro menajerlere ücret ödenmiş. Yazık. Menajer parası, bir kulüpten son ödenecek paradır. Hatta verme bile. Bana, düzgün profilde bir menajer gösteremezsiniz. Şöyle ki; benim gibi bir adam bile menajerle kavga edip mahkemelik oldu.

ERSUN HOCA’YI BEĞENİRİM; ARAŞTIRMACIDIR

Trabzonspor, futbolcuyla düzlüğe çıkar. Öze dönüş, altyapı filan, bunlarla kulüp düzlüğe çıkamaz. Önce şampiyon olacaksın, sonra öze döneceksen, dönersin. Bu yönetime bakıyorum; çaresizlikten oyuncu gönderemiyorlar. Bir sürü yabancı var. Haziranın sonuna geldik; transferde hiçbir adım atamadılar. Hazır değiller. Ersun Hoca’yı beğenirim; iyi futbolcuları bulan biridir. Araştırmacı hocadır. Ancak şimdi nasıl adım atıyor, bilemiyorum.

MUHARREM USTA, “HER ŞEYİ BİLİYORUM” DEMİŞTİ

Seçimde hiç kimseyi desteklemedim. Celil benim yöneticimdi (Hekimoğlu). iyi ki seçilememiş, yoksa sıkıntıya girerdi. Muharrem’in (Usta) iktidarla ilişkisi iyi. Belki oradan devlet yardımı alabilir. Ekonomi çok kötü… İyi de mevcut yönetim aday oldu, seçilerek geldi. Muharrem’e (Usta), “Kulübün durumunu biliyor musun? Hesapta kitapta sıkıntı çıkmasın?” diye sorduğumda, “Yok başkanım, hepsini biliyorum” demişti. E biliyorsa o zaman, şimdi bilmediği bir şeyler mi çıktı?

USTA BENİ ARAMIYOR. SANIRIM ÇEKİNİYOR

Mevcut yönetimin stratejisini bilmiyorum. Sanırım bizim bilgi ve tecrübelerimize de ihtiyaçları yok. Arada bir Ahmet Çubukçu arayıp ya yemeğe ya da maça davet ediyor. Muharrem Usta’nın ise hiç aradığı yok. Belki de bizim çok geride kaldığımızı düşünüyor. Çok havalı başkan sanırım. Benimle konuşmaya çekiniyor da olabilir. Neden çekinebilir? Bir şey der bana, iki cevap alır diye düşünüyor sanırım. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

ÇUBUKÇU’NUN MATEMATİĞİ KÖTÜYMÜŞ

Ahmet Çubukçu, katıldığı bir yemekte, “Borç Sadri Şener döneminde 5 kat, İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde 2 kat arttı” demiş. Ahmet, bu açıklama sonrası beni aradı. Üzgündü. Sanırım matematiği yanlışmış falan filan... Ahmet’e şunu dedim: “Sana kızmadım ki! Bu açıklaman normal. Sen İbrahim’in (Hacıosmanoğlu) yakın arkadaşısın. İbrahim doktorları çok sever.” Ben böyle konuştuktan sonra Ahmet bir kez daha yıkıldı. (Gülerek)

AYKUT VE İSHAK TRANSFERLERİNE HAYRET ETTİM

Ersun Yanal’ın, o dönemler bana transfer ettirdiği futbolcuların yüzde 70’i iyi çıktı. Ersun Hoca’nın en sevdiğim huyu; transfer edilecek futbolcuyla görüşmeye kendisinin de gelmesiydi. O, bana büyük avantaj sağlıyordu. Ondan sonraki hocalar, oralı bile değillerdi. Ersun Hoca, bu sene bu kadroya ne yapar, bilemiyorum. Bizim önünden geçmediğimiz oyuncuları büyük paralara transfer ettiler. Hayret ettim. Aykut Demir, İshak Doğan mesela… Bunları nasıl almışlar!

1461 TRABZON, BİZDEN SONRA 2 KEZ KÜME DÜŞTÜ

Bizim dönemimizde, 1461 Trabzon için Türkiye Futbol Federasyonu’na, “Süper Lige çıkmak istemiyoruz” diye dilekçe verdik. Çünkü takım Süper Lige çıkıyordu. Bizden sonra ise 1461 Trabzon takımı 2 kez küme düştü. İnsan farkı görür. Yazık değil mi o takıma? O takımda birçok futbolcu vardı. Mustafa Akçay, orası için gayet iyi bir teknik adamdı. Onu da küstürdüler. Gördüklerim beni çok üzüyor. Dilerim her şey güzel olur.

BEŞİKTAŞ’IN HOCASINI NEDEN TEBRİK EDEYİM Kİ?

İnsanlar, Şenol Güneş’i tebrik edip etmediğimi merak ediyorlar. Beşiktaş’ın hocasını neden tebrik edeyim ki? Şenol, basın toplantısında, “Sadri Şener, benim arkadaşım değildir” dedi. Gerçekten, benim arkadaşım olmadığını mı anlatmak istedi, bilemiyorum. Şenol Hoca’nın Türkçesi çok zayıftır. Arka arkaya cümleleri sıralar; son cümle ile ilk cümlesi arasında hiçbir bağ yoktur. Şenol Hoca, gözümde büyüttüğüm birisi değil. Sadece iyi bir insan, hepsi o.

Etiket: Trabzonspor, Sadri Şener, Muharrem UstaHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor