25 Mayıs 2018, Cuma

> Mehmet Eyüp Yardımcı > Sadece adı süper
Mehmet Eyüp Yardımcı

Sadece adı süper

14 Ağustos 2016 12:55

Futbol aşkımızı daha doyasıya yaşamak için sezonun açılmasını bekleyeceğiz ama ortadaki manzara 'perşembenin gelişi, çarşambadan bellidir' den hallice malesef...


Konya'da, seronomisi ve adı sadece Süper Kupa maçı izledik, gönlümüzde futbol aşkıyla.

Futbol aşkımızı daha doyasıya yaşamak için sezonun açılmasını bekleyeceğiz ama ortadaki manzara 'perşembenin gelişi, çarşambadan bellidir' den hallice malesef.

Ne maçı yöneten hakem camiası, ne de takımlarımız hiçbir anlamda lige hazır değiller.

Bu hazırlıksızlık hali özellikle Beşiktaş'ı hem kupa kaybına yöneltirken hem de oynayacağı Şampiyonlar Ligi adına olumsuz sinyaller vermekte.

Defans kurgusunda, orta sahada ve forvet hattında fiziksel hazırlıksızlıktan çok, kafa yapısı olarak hazırlıksızlık söz konusu. Takım baştan aşağa futboldan uzak, bir sahil kasabasında balıkçılık yapsam bu şehrin gürültüsünden kaçsam modunda.

Beşiktaş teknik heyeti ve yönetimi olarak inşallah bu durumun bir an önce atlatılmasında gerekli tedbirleri alırlar. Yoksa oynanacak Şampiyonlar Ligi, kabus dolu gecelere sahne olur. Defansı toparlayacak bir isim gerekli, orta sahada ise Sosa lazım tabii Gomez veya benzeri forvetide unutmamak lazım.

Beşiktaş, şampiyon olarak kapattığı sezon ardından henüz dükkanının kepenğini açmamış esnaf ruh halini sürdürürse malesef o dükkanın kepenği hep kapalı kalır.

Galatasaray cephesinde ise sezon öncesi kazanılan kupa muhakkak ki moral kaynağı ve eksiklerin giderilmesinde önemli etken olacaktır.

Galatasaray'ı kazanılan kupadan dolayı tebrik ederken, Beşiktaş'a bu kupa uyarısı inşallah gerçekleri görmesine sebeb olur.

Bir sözde taraftara özellikle Galatasaray taraftarına, maç öncesi yaptıklarınıza, meşalelerle tüy diktiniz. Takımını seven, futbolu sven gerçek futbolseverler bunları yapmaz, şiddet doğruları bulmada çözüm değildir.