22 Haziran 2018, Cuma


> Fenerbahçe > Roman, Alper ve Salih olmadı!.. sistem 4-4-2 oluyor!

Roman, Alper ve Salih olmadı!.. sistem 4-4-2 oluyor!

Ozan Tufan'ın sakatlanmasıyla Alper Potuk, Salih Uçan ve Roman alternatifleri üzerinde duran Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat beklediği cevabı alamdı.


14 Ekim 2016 08:45

Roman, Alper ve Salih olmadı!.. sistem 4-4-2 oluyor!

Salih fizik olarak, Alper mental olarak, Roman ise yaratıcılık olarak Hollandalı teknik adama beklediği cevabı veremedi.
Advocaat bunun üzerine Alanyaspor maçına 4-4-2 sistemi ile çıkmayı daha ciddi şekilde düşünmeye karar verdi. Mehmet Topal ve Josef'i ortada oynatıp, sağda Volkan Şen, solda Sow'u, ileride ise van Persie ile Emenike'yi kullanmak istiyor. Bu sistem başarılı olursa Advocaati Manchester deplasmanına da benzer kadroyla çıkmayı planlıyor.

ADVOCAAT, ŞENER'İ OYNATMA KONUSUNDA ÇOK DAHA YAKIN

Milli maçlar için verilen aradan önce ciddi şekilde uyardığı Gregoy van der Wiel'i yardımcıları Mario Been ile Cor Pot aracılığıyla yakından takip eden Dick Advocaat, vatandaşı ile ilgili net kararını henüz vermedi. Advocaat, Şener Özbayraklı'dan memnun olduğu ve Alanyaspor maçında milli oyuncuya şans vermeyi planladığı gelen bilgiler arasında.

ADVOCAAT'IN BBG'SİNİ EN FAZLA SALİH UÇAN KULLANIYOR

Fenerbahçe'de teknik direktör Dirk Advocaat geldiği günden bu yana, Samandıra'da yapılan taktik antrenmanları kayıt altına aldırıyor. Bu sayede tüm futbolcular idman dışında kalan bölümlerde idmanlarda neleri doğru neleri yanlış yaptıklarını görebiliyorlar. Bu sistemi en fazla kullanan oyuncu Salih Uçan olurken, genç oyuncu neleri yanlış yaptığını ve neden kadroda olmadığını anlıyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: FenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor